„Panceri“ uhvatili zalet i pobedili Švedsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 „Panceri“ uhvatili zalet i pobedili Švedsku

„Panceri“ uhvatili zalet i pobedili Švedsku

n

Reprezentacija Nemačke savladala je Švedsku rezultatom 24:29 (15:20). Nemci su od samog početka kontrolisali igru i rezultat i osvojili vredne bodove.

ŠVEDSKA – NEMAČKA 24:29 (15:20)

Hala Čair. Gledalaca 2800.

Sudije: Ljubic – Krstic (Slovenija)

Isključenja:  Švedska 10 minuta, Nemačka 4 minuta.

Sedmerci:  Švedska 4/4, Nemačka 4/3.

ŠVEDSKA: Lundstrom 3, Andersson 1, Ekberg 4, Doder, Palicka 5 odbrana, Du Rietz 8, Larholm 6, Nilsson 2, Barud, Petersen, Andersson M. 10 odbrana, Jernemyr, Karlsson, Jakobsson.

NEMAČKA:  Hens 1, Gensheimer 9, Roggisch, Klein, Pfahl 2, Wiencek, Theuerkauf, Glandorf 1, Heinevetter 13 odbrana, Christophersen 4, Lichtlein, Sprenger 2, Haas 2, Kaufmann 3, Groetzki 5.

Nemci su odlično počeli susret i već  u trećem minutu imali prednost od 1:3. Šveđani su u pojedinim trenucima delovali nemotivisano , što je Nemačka koristila da održava prednost na svojoj strani. Gensheimer je bllistao na krilu, dok je kod Švedske, jedino golmanski duo Palicka-Andersson vredan pomena.  Igrači u plavo-žutim dresovima prišli su na 13:16 u 24 minutu ali su Nemci ubrzo uzvratili i povećali vođstvo na 13:19. Do kraja Nemci su postigli još jedan pogodak, a Šveđani još dva.

I nastavak nije doneo mnogo promena. Šveđani su bili konstantno u minusu tri-četiri pogodaka, ali ni blizu preokreta. Nemci su bili razigraniji i zasluženo su slavili. Ovom pobedom, selekcija Nemačke sigurno prenosi dva boda u glavnu rundu.