Poljaci "oprostili" Nemce od polufinala i OI - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Poljaci "oprostili" Nemce od polufinala i OI

Poljaci "oprostili" Nemce od polufinala i OI

Reprezentacija Poljske, savladala je Nemačku 33:32 (18:17) u prvom meču trećeg kola glavne faze u „Beogradskoj Areni“. U uzbudljivoj završnici, nakon što su Poljaci vodili tokom čitavog meča (maksimalno sa četiri razlike)Nemci su preko Klajna i Šprengera (po 7) došli nadomak trijumfa.  U 56. minutu, Nemci su, iako brojčano slabiji došli do gola zahvaljujući presečenom napadu i kontri Kristijana Šprengera za 31:29, što je bio i kraj serije od 6:0 u deset minuta, koliko Poljaci nisu uspeli da pronađu put do mreže Hajnevetera. Braća Jurecki, vraćaju Poljsku na 31:31, a pri jednoj kontri, Dominik Klajn gura sa leđa jednog poljskog igrača, koji nezgodnog pada na nogu srednjeg beka Nemaca, Hasa, čija povreda noge izaziva muk u dvorani.  Nesrećni Nemac završava na kolicima, koja ga prevoze u bolnicu.

U nastavku napada Višnjevski postiže gol za 32:31, ali u egal vraća Lars Kaufman na 32:32. Na 58 sekundi pre kraja, gol za pobedu postiže Jurecki. Nemci u nastavku, ne uspevaju da dođu do mreže Poljaka, i tako gube šansu da se nađu u polufinalu, za koje im je, ispostaviće se, bio potreban samo bod u mečevima sa Danskom i Poljskom.