Samo Hrvatska sa tri pobjede u drugi krug - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Samo Hrvatska sa tri pobjede u drugi krug

Samo Hrvatska sa tri pobjede u drugi krug

hrv

Prvaci svega u drugi krug su prošli sa 0 bodova, Nikola Karabatić i Francuska na parketu izgledaju očajno. Španjolska je gubila bodove, Srbije je gubila bodove, Danska je u drugom krugu bez bodova, Švedska je s bodom… Luda kuća u Srbiji, EP izvan svih predviđanja.

U takvoj ludnici neočekivanih rezultata samo Hrvatska Slavka Goluže ide u drugi krug nakon tri pobjede, sinoćnja protiv Norvežana je bila najčišća (26:20), uvjerljivo od početka, bez drame i bez ikakvih oscilacija u igri koje su bile karakteristične toliko puta za ovaj sastav.

Norvežani su očekivali Hrvatsku u 6-0, za to su pripremili Mamelunda na desnom beku, a dobili su 5-1 s Vorijem naprijed i na tu formaciju nisu znali gdje udaraju. Ako bi nešto u početku i prošlo to je Alilović, još jednom sjajni Mirko Alilović, branio.

Ola Erevik je u početku bio čudesan, bolji od Alilovića, branio moguće i nemoguće, kontre, zicere Duvnjaku, šutova sa crte i iz vani, ali što mu je to vrijedilo kada je napad ostao u raljama hrvatske obrane. Norvežani su preko pivota Myrhola prvi gol zabili u 7. minuti, a u 28. je semafor pokazivao 12:6. Već tada se moglo pričati o gotovoj utakmici jer je sve tako izgledalo na parketu i način kako se utakmica odvijala i ono što je Norveška pokazivala nije naslućivao na dramu.

Nakon što se Duvnjak ispromašivao u početku susreta, Ivano Balić je dodano povezao hrvatske redove u drugom dijelu prvog poluvremena, Štrlek je također imao promašaja, ali onda uhvatio ruku pozabijao većinu šutova. Ni Erevik više nije bio svemoguć, kako je utakmica odmicala tako je i on padao. Norveški izbornik Hedin je vrtio sve što je mogao, pokušavao na bekovskoj liniji s Mamelundom, Lundom, Klevom, Rambom, sve je izvrtio, ali nije bilo lijeka. Ovakva Norveška, ovakvu Hrvatsku, teško može dobiti jednom u 10 utakmica.

Svjesni su toga i Norvežani.

Poluvrijeme 13:8.

Nastavak je donio ne baš kvalitetnu utakmicu, zapravo je cijela bila više borbena nego atraktivna i gledljiva, kakva je pak bila ona ranija kada su Slovenci očitali lekciju Islanđanina, a zapravo se cijelo prvenstvo pretvara u jednu veliku balkansku lekciju Skandinavcima. Dosta smo i trpili njihov teror. Makedonija, Srbija, Slovenija, Hrvatska, četiri zemlje za drugi krug Eura. Tko bi to rekao. Uz njih još i Mađari ostali neporaženi protiv Španjolaca i Francuza.

Namjerno ne spominjemo drugo poluvrijeme, nema se tu što previše istaknuti. Ninčević je stigao zabiti neke golove, Bičanić pospremio jednu bombu, Musa opet dobio glupo isključenje jer nije stao na dovoljnu razdaljinu pri izvođenju deveterca.. Rezultatski je pak sve bilo riješeno do odmora, jedino što nas je malo zabrinulo jest led koji je fizioterapeut Kajba stavljao na list lijeve Lackoviće noge. Šuter Hamburga je odigrao samo 21 minutu, zabio 3 od 5 šutova, ali većinu nastavka prosjedio, nakon što je u 32. i 33. minuti zabio 14. i 15. gol Hrvatske.

Danas je dan odmora, tj. dan putovanja. Od Vršca koji je bio dobar domaćin, do Novog Sada za kojeg se nadamo da će biti još bolji. U kojem će pasti Španjolci i(li) Francuzi, u kojem će se pisati još jedna povijest hrvatskog rukometa i u kojem u nedjelju protiv Španjolske kreće borba za polufinale.