Španija pobedila i eliminisala Rusiju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Španija pobedila i eliminisala Rusiju

Španija pobedila i eliminisala Rusiju

s

Reprezentacija Španije osigurala je svoje mesto u glavnoj fazi Evropskog prvenstva. Španci su slavili protiv Rusa rezultatom 30:27 (17:11), u okviru grupe C i time ih eliminisali iz daljeg toka takmičenja. Za španski tim, Roberto Garcia je postigao 6 golova, dok je kod ruske selekcije Konstantin Igropulo upisao 8 golova.

Prvi deo utakmice protekao je u rezultatskoj klackalici, gde su Španci vodili do sedmog minuta minimalnim rezultatom, a Rusi su imali prednost do petanestog minuta. Serijom golova, popularna „Furija“ od 7:7 dolazi do 14:8 i pravi ključnu razliku u prvom poluvremenu.

Španija je sve do 40. minuta dosta dobro čuvala stečenu prednost, ali od tada kreće pad u njihovoj igri. Za svega sedam minuta Dibirov, Chernoivanov i ostali, prave seriju i dolaze na svega jednog gola minusa (22:21). Međutim, španska ekipa je uspela da povrati koncentraciju i da se ponovo „odlepi“ na pristojnu razliku (26:22, 52. minut). Do kraja utakmice, Rusija se oslanjala na golove Igropula, a to je za pobedu bilo nedovoljno.