Španija se plasirala u polufinale - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Španija se plasirala u polufinale

Španija se plasirala u polufinale

j

Reprezentacija Španije izborila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je savladala Island rezultatom 31:26 (17:13). Do polufinala, „Furiju“ su predvodili Julen Aguinagalde sa 5, dok su po 4 golova postigli Victor Tomas i Iker Romero. Sa druge strane, bolji od ostalih u ekipi Islanda bili su čuvar mreže Bjorgvin Pall Gustavsson sa 15 odbrana i Valur Gudjon Sigurdsson sa 6 golova.

Španski rukometaši su od samog starta krenuli na pobedu. Poveli su od prvog minuta i prednost nisu ispuštali do samog kraja susreta. Iako je Island rezultatski bio blizu „Furije“, ipak nije uspeo da sustigne prednost i načini eventualno iznenađenje. Ključnu prednost Španci su načinili u 50. minutu kada su došli do vođstva od 28:20 i tako ubili svaku šansu „Ribarima“ da se vrate u igru.

Poslednji duel u glavnoj grupi 2, Španija će odigrati protiv Slovenije, dok će se Island sastati Sa Francuskom.