Šveđani „preživeli“ Makedonce – Nerešeno na kraju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Šveđani „preživeli“ Makedonce – Nerešeno na kraju

Šveđani „preživeli“ Makedonce – Nerešeno na kraju

d

Reprezentacije Makedonije i Švedske odigrali su nerešeno, 26:26 (14:13). U narednom kolu, Makedonci se sastaju sa Nemcima, dok će Švedska igrati protiv Češke.

Nošeni podrškom od preko 4000 navijača, Makedonci su odlično otvorili utakmicu. Za dva minuta postigli su isto toliko golova, a pritom nisu dopustili protivniku da zatrese mrežu. Lazarov i Alušovski predvodili su napade Makedonije, a odličan na mreži je bio Ristovski. S druge strane, jedino su Nilson i Anderson uspevali da se upišu u strelce. Igrači u crvenim dresovima, već u 16. minutu dolaze do duple prednosti, 4:8. A imali su dosta problema sa isključenjima, pa su u jednom momentu imali i dva igrača manje na terenu. Kada su se Šveđani navikli na paklenu atmosferu, smanjili su prednost, a ubrzo i došli do izjednačenja od 10:10 u 23. minutu. U tome im je pomogao i golman Sjostrand. Od tog momenta, Skandinavci preuzimaju vođstvo, a u poslednjem minutu dolaze do 14:12. Pogotkom Filipa Mirkulovskog u poslednjoj sekundi, Makedonija dolazi do jednog gola zaostatka.

Alušovski u prvom minutu drugog poluvremena izjednačuje rezultat, ali Anderson ponovo donosi minimalnu prednost. Fantastičnom igrom, Makedonci prave seriju i dolaze do prednosti od 15:19. Šveđani uzvraćaju istom merom i približavaju se na gol zaostatka u 45 minutu, sa igračem manje. Potom preokreću rezultat na 22:21, Alušovski izjednačuje, ali Šveđani ponovo povećavaju prednost na 25:22. Na gol zaostatka,  Makedonci stižu preko Temelkova koji je spretno ukrao loptu. I Ristovski se istakao sa nekoliko bravura. Minut pre kraja, Lazarov dovodi Makedonce u prednost, ali Du Rietz postavlja konačan rezultat.

Švedska: Lundštorm 4, Anderson 5, Jernemir, Ekberg 6, Doder 4, Palička, Štenbeken, Larholm 1, Karlson, Jakobson, Sjoštrand 14 odbrana, Petersen, Ekdal 3, Barud, Nilson 3.

Sedmerci: 3/5
Isključenja: 12 minuta

Makedonija: Manaskov, Stoilov 3, Alušovski 7, Lazarov 7, Mitkov, Jonovski, Angelovski, Temelkov 2, Mirkulovski 2, Markoski, Mojsoski, Ristovski 13 odbrana, Mojsovski 5, Angelov, Lazarov.

Sedmerci: 5/8

Navijači Makedonije zaslužuju sve pohvale, jer su bez prestanka navijali za svoju selekciju i ostali na nogama tokom  čitavih 60 minuta.