Uspela "generalka" pred 6000 ljudi u "Pioniru"! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Uspela "generalka" pred 6000 ljudi u "Pioniru"!

Uspela "generalka" pred 6000 ljudi u "Pioniru"!

2 komentari

Generalna proba je uspela. Reprezentacija Srbije, zabeležila je pobedu u poslednjem pripremnom meču pred početak EHF EURO 2012 u našoj zemlji. Izabranici selektora Veselina Vukovića, bez velikih problema, slomili su otpor Češke 26:21 (14:12) i ulili dozu samopouzdanja i vere u njihove mogućnosti na takmičenju od koga se mnogo očekuje. Da sve protekne u najlepšem svetlu, potrudila se beogradska publika (6000) koja je gotovo napunila „Pionir“ i stvorila lep ambijent, u kome su se najviše istakli golman, Darko Stanić sa 17 odbrana, a za njim i kapiten Momir Ilić sa sedam golova. Kod Čeha, bolji od ostalih, bio je drugi golman, Petr Štohl sa 13 odbrana.

SEDMERCI: 1(0) / 1(0)
SRBIJA: Marjanac, Šešum 0/3, Vujin 2/4, Nikčević 2/2, Manojlović, Toskić, Stanić 17 odbrana, Ilić 7/11, Marković 4/5, Milić, Prodanović 4/5, Stojković 3/6, Rnić, Kostadinović 1/3, Beljanski, Vučković 1/2, Čutura 1/3, Stanković 1/2, Nenadić
ČEŠKA: Nočar, Vitek 0/1, Vranji 2/2, Kubeš 1/3, Motl 3/3, Jiha 3/13, Filip 3/5, Sobol 2/3, Horak 3/8, Mraz, Galia jedna odbrana, Juriček, Stehlik 2/4, Hinjak, Sklenak 2/3, Štohl 13 odbrana
KRETANJE REZULTATA: 4:2 (5.) 6:4 (11.) 9:4 (13.) 13:7 (22.) 13:11 (27.) 14:13 (32.) 16:15 (36.) 19:16 (44.) 23:17 (49.) 26:19 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: DARKO STANIĆ

Prvih pet minuta, pokazala su značenje „klasičnog“ srednjeg beka za „Orlove“. Bekovska trojka Ilić – Čutura – Vujin, odigrala je par napada, kao da godinama igra zajedno. Asistencija Stojkoviću, pa „pakovanje“ Nikčevića, bili su produkt dobrog protoka lopte. Uz pokretljivu odbranu, koja je neutralisala vezu Sklenak – Jiha u prvih nekoliko minuta, Srbija je došla prvo do 4:2, a nakon drugog gola Rajka Prodanovića iz kontranapada i do tri gola razlike – 6:3 (10.)

Vujina, koji je dobio udarac u glavu, zamenio je Ivan Stanković, pa za trenutak, Vuković nije morao da menja dva igrača u fazi odbrane,  u koju su ulazili Vučković i Manojlović umesto Čuture i Vujina.  Veoma motivisani i skoncentrisani na svaku loptu, „Orlovi“ nastavljaju da melju Čehe. Prodanović biva uspešan i sa pozicije, kontru efektno rešava Ivan Nikčević, a Rastko Stojković „kokicom“ diže 6000 ljudi u „Pioniru“ na noge. Na semaforu 9:4 (13.), a Liptak zove svoje momke na minut odmora, kako bi ih vratio u život.

Prodanović baca „cepelin“ Iliću za 10:5 i „Pionir“ je na nogama. Na drugoj strani, Darko Stanić predstavlja pravi „streptomicin“ za Filipa Jihu, koji troši najviše lopti u napadu Čeha, neuspešno pored Mojkovčanina. Donekle sigurnu ruku gosti pronalaze u iskusnom Janu Filipu, kao i Janu Stehliku, koji sa dva vezana gola nagoveštava povratak Čeha u meč. Najveću prednost naši reprezentativci imaju u 19. minutu na 11:5, a tri minuta kasnije Momir Ilić projektilom vodi na 13:7. U narednih osam minuta, „Orlovi“ ne postižu gol, a Česi, gol po gol, ne briljirajući, vraćaju se u meč (13:11).

Šešum menja Ilića na levom beku, ne snalazi se najbolje, dok sa desne strane izostaje šuterska serija Marka Vujina. Nenad Vučković postiže svoj prvi gol i prekida golgeterski post, a Srbija odlazi na odmor sa 14:12, nakon što poslednji napad nisu realizovali Šešum i Toskić.

Uvodni gol u drugom delu postiže nezgodni srednji bek Čeha, Tomaš Sklenak za 14:13. Atipično za njega, Marko Vujin solo akciju završava na šest metara za novo vođstvo Srbije od dva gola. Dobrivoje Marković uspešno menja Ivana Nikčevića, postiže gol iz kontre, a zatim i iz polukontre za 17:15 u 37. minutu.  Pozicioni napad nije išao bez Momira Ilića i Dalibora Čuture, sa Šešumom i Vučkovićem na levom i srednjem. U tome je i učinak raspoloženog Štohla na golu Čeha bio veliki.

Ni sa druge strane, Darko Stanić, nije ostao dužan, a kada i treći put zaustavlja šut Jihe iz kontranapada, publika dobija prvog ljubimca i aktera utakmice. Povratkom Ilića, napad dobija na ubojitosti. Kapiten postiže dva prava bekovska gola, a ni Dalibor Čutura ne zaostaje.  Sjajnim golom sa zemlje, otpočinje seriju od 5:0 od 45. do 49. minuta (18:17 – 23:17), kojom su „Orlovi“ praktično i prelomili meč.

Toliko je Darko Stanić „izludeo“ Filipa Jihu, da je ovaj, nesvojstveno sebi, ušao u nepotreban konflikt posle duela sa Daliborom Čuturom i zaradio dva minuta, što „Orlovi“ koriste i preko Rastka Stojkovića dolaze do velikih +6, 23:17 na 11 minuta pre kraja. Dva vezana gola Jihe i Sobola, bili su samo „labudova pesma“, jer naši reprezentativci do kraja u potpunosti imaju meč u rukama. Sa još par odbrana, sjajni Stanić tera publiku na noge, a Vukovića da ga izvede, ne bi li još jednom bio pozdravljen od beogradske publike. U poslednjih par minuta, šansu je dobio Strahinja Milić, a to ništa bitno nije uticalo na krajnji rezultat – 26:20.