Austrijanci samleli Čehe na krilima Marinovića - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 Austrijanci samleli Čehe na krilima Marinovića

Austrijanci samleli Čehe na krilima Marinovića

Ništa od očekivane borbe. Raspoloženi Austrijanci do nogu su potukli anemične Čehe 30:20, koji su na terenu izgledali kao da igraju pod kaznom.

U 12. minutu, pri vođstvu Češke od 6:5, ništa nije ukazivalo na ono što je usledilo. Šlinger, pa tri puta Santos za seriju od 4:0 i vođstvo od 9:6, što je označilo početak češkog brodoloma. Ne zna se da li je bolji bio napad ili odbrana u igri tima Patrekura Johanesona, mada su Česi zdušno pomogli. Prednost je konstantno rasla do kraja meča i kulminirala u 59. minutu, 29:18.

Iako je postigao šest golova ( 4/4 sa 7m.), Jiha je igrao daleko lošije od svojih standarda, što je automatski značilo predaju ostatka tima. Jedini koji je zaslužio prelaznu ocenu bio je Pavel Horak sa pet pogodaka. Golman Mrkva (zamenio Štokla u 8.min. i branio do kraja) je ostavljen na streljani, loptu je pipao uglavnom samo kada ju je vadio iz mreže.

S druge strane, Marinović je bio nesavladiv. Držao je nivo tokom svih 60 minuta i zaslužio epitet igrača utakmice. U napadu, najbolji su bili oni od kojih se to očekuje. Veber sedam ( 2/3 sa penala), Silađi i Šlinger po šest, Santos pet. Kvartet koji deluje jako moćno.

Austrija je potvrdila da može biti iznenađenje prvenstva. Ako ponove ovakvu partiju, pre svega protiv Makedonije, plasman u drugi krug ne bi trebalo da izostane. Česi su, najblaže rečeno, razočarali.