DANCI SLOMILI MAKEDONCE: Dobrih 45 minuta Obrvanove čete - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 DANCI SLOMILI MAKEDONCE: Dobrih 45 minuta Obrvanove čete

DANCI SLOMILI MAKEDONCE: Dobrih 45 minuta Obrvanove čete

6 komentari

PIŠE: MARKO MARJANOVIĆ

Reprezentacija Makedonije zabeležila je poraz na otvaranju Evropskog prvenstva u Danskoj. Domaća selekcija je u Herningu pred 14.000 svojih navijača slomila otpor rivala u poslednjih desetak minuta i ubedljivo slavila – 29:21 (12:8). Povrede, bolesti i famozna mogla uzeli su danak već u početnoj fazi Danci su silovito krenuli, u 7. Minutu pri rezultatu 4:0 Obrvan je bio prinuđen na prvi tajm-aut. Podatak da je prvi gol iz igre Makedonija dala u 13. minutu dovoljno govori o početnoj smušenosti. U 16. je bilo 9:2, i kada su svi očekivali katastrofu, usledio je najbolji interval poraženog tima. Na krilima fantastičnog Borka Ristovskog, uspeli su da drastično popravi defanzivu i do odmora prime samo tri gola(od 16. do 23. ni jedan). U 21. minutu su prvi put smanjili na minus tri, 9:6, ali je tada Lazarov požurio sa realizacijom sa dva igrača više i tako propustio priliku da svoj tim potpuno vrati u meč. Još jedan napad je propušten pri tom rezultatu, a Danci su to kaznili i otišli na odmor sa 12:8.

Druga dobra prilika za ozbiljniji priključak propuštena je pri rezultatu 13:10. Briljantne intervencije Ristovskog nisu materijalizovane, prevashodno jer ni Landin na drugoj strani nije zaostajao. Vilbekova četa tada pravi seriju od 6:2 i time prelama meč. Do kraja nije bilo neizvesnosti, a konačna razlika od osam golova je ujedno i maksimalna. Stegnut početak Makedonije, prouzrokovan pominjanim malerima, nije se mogao nadoknaditi ali su Kiril i drugovi pokazali zube velikom favoritu.

UTAKMICU OBELEŽILI GOLMANI

Utakmicu su bez dileme obeležili golmani. Ristovski je odbranio sva tri sedmerca (dva Lindbergu, jedan Spelebergu) i sa 34% koliko-toliko držao svoj tim u igri. Landin je sa 37% održao svoj prosek u 2014., i potvrdio nagoveštaj da će biti bolji nego ikada. Očekivano, Lazarov je bio najefikasniji u makedonskim redovima sa sedam pogodaka ( 4 sa sedmerca). Iza njega je bio Stojčevski sa samo tri. Na drugoj strani, Mortensen je odlično zamenio povređenog Egerta i postigao pet golova.

Makedonija se nije obrukala. Ono što je dobro u ovom porazu, nisu potrošili puno energije i pokazali su mnogo više od svog sledećeg rivala, Češke. Ako se po jutru dan poznaje, drugi krug nije daleko.