Španci rutinski sa Mađarima - Norvežani slabi za Island! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 Španci rutinski sa Mađarima – Norvežani slabi za Island!

Španci rutinski sa Mađarima – Norvežani slabi za Island!

Dva meča grupe B u Alborgu nisu donela neizvesnost. Island je bez večih problema savladao Norvešku 31:26. Od samog starta na parketu dvorane u kojoj je bilo više od 3000 norveških navijača, Islanđani su se pitali o svemu. Poveli su 6:1, kada se povredio Aron Palmarson, ali ni ostanak bez najboljeg igrača u bekovskoj liniji, nije poremetio „ribare“. Nastavili su da rešetaju mrežu Norvežana preko Valura Sigurdsona (9) i došli do zaslužene pobede.

Ni drugi meč nije ponudio ništa više rezultatske groznice. Španija je rutinski izašla na kraj sa Mađarima 34:27 (17:10), koji su bez Lasla Nađa izgleda osuđeni na prosečnost. Kvalitetna odbrana tima Manola Kadenasa, spustila je Mađare na 10 golova za poluvreme. Ključni period bilo je poslednjih osam minuta prvog dela, kada su Španci napravili seriju 7:1 i od 10:9 otišli na ubedljivih 17:10.