RUTINSKI: Makedonci ostavili Angolu na -9! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 RUTINSKI: Makedonci ostavili Angolu na -9!

RUTINSKI: Makedonci ostavili Angolu na -9!

Reprezentacija Makedonije trasirala je put ka osmini finala na Svetskom prvenstvu pobedom nad Angolom 31:22 (14:9). Osnovni cilj je ostvaren, novi bodovi koji su postavili Makedonce tik iza Slovenije na tabeli grupe B, ali čini se da je potrošnje ključnih igrača bilo i previše, što nije bio prvobitan plan selektora Line Červara…

Angola je održavala egal u uvodnih par minuta, i uspela da ozbiljnije zapreti početkom drugog poluvremena, ali pobeda favorita ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

MAKEDONIJA – ANGOLA 31:22 (14:9)

MAKEDONIJA

Kolev 9 odb, Trajkovski 2 odb, 2 gola – Manaskov 2, Stoilov 2, K. Lazarov 10 (6), Mitkov 1, Drogriški, Taleski 1, Mirkulovski 1, V. Markoski, N. Markoski 2, Georgievski 5, F. Lazarov 3, Ojleski 1, Popovski 1, Neloski

ANGOLA

Gaspar 1 odb, Figueira, Muačisenge 8 odb +1 gol, Agiar 1, Hebo 2, Mulenesa, Antionio 3, Maneko 2, Teka, Nasimento 3, Kinanga, Lopes 5, Pestana 2, Fereira 3

Iako je Makedonija slovila za izrazitog favorita, selektor Lino Červar nije previše odmarao udarne snage – kapiten Kiril Lazarov je ponovo zabeležio dvocifren učinak i tako istakao kandidaturu za najboljeg strelca takmičenja, a svoj šou imao je i golman Blagojče Trajkovski, koji je iskoristio igru Afrikanaca sa igračem više u polju da postigne i dva pogotka.

Makedonci su počeli da prave razliku od 23. minuta, kada su od rezultata 9:9 serijom 5:0 do odmora stekli solidnih 14:9. Angola je početkom nasavka pokazala da se neće predati, smanjila na 14:12 i 15:13, ali je tada usledio novi nalet crveno-žutih – Georgijevski je u 40. minutu pogodio za 19:13, kada je pitanje pobednika rešeno.

Makedonija sledeći meč igra za dva dana protiv Slovenije. Španija, Slovenija i Makedonija imaju maksimalan učinak posle dva kola, dok su Island, Tunis i Angola bez bodova.

Španija je savladala Tunis 26:21.