Červar: Kratka klupa za finiš - Lazarov: Neka nas Bog nagradi za hrabrost! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 Červar: Kratka klupa za finiš – Lazarov: Neka nas Bog nagradi za hrabrost!

Červar: Kratka klupa za finiš – Lazarov: Neka nas Bog nagradi za hrabrost!

Odličan otpor  pružila je reprezentacija Makedonije u porazu od favorizovane Španije 29:25, bila u egalu tri četvrtine meča, ali u finišu nije uspela da ugrozi trijumf viceprvaka Evrope.

Pre osmine finala, izabranicima Lina Červara preostaje veoma važan duel protiv Islanda, koji će determinisati koja će od ove dve selekcije u nok-aut fazu sa trećeg, a koja sa četvrtog mesta.

Kapiten Kiril Lazarov je zadovoljan prikazanom igrom protiv Španaca, ali ne i rezultatom.

-Zaslužili smo više, ali šta je tu je. nema vremena za plakanje. Biću kratak – mi, kao mala zemlja, i najpre mala reprezentacija, ravnopravno se nosimo sa velikima. Zato se nadam da će nas Bog nagraditi što ne kalkulišemo. Borimo se protiv velikih iako znamo da nas sutra očekuje najvažniji meč. To je velika stvar. Mnogo špekulacija je bilo u opticaju, ali mi se nismo čuvali.

-Makedonija mnogo znači EHF-a i IHF-u, ali mi nemamo taj tretman na Svetskom prvenstvu. Želim da čestitam saigračima, stručnom štabu, i svim „Falangama“. Borili smo se hrabro protiv jedne od najboljih selekcija. Nadam se da ćemo slaviti protiv Islanda i osvojiti treće mesto – rekao je nakon meča Kiril Lazarov.

Selektor Lino Červar smatra da su u finišu odlučili sudijski kriterijum i duža klupa Španaca.

-Čestitam Španiji na pobedi. Mislim da smo prvo poluvreme odigrali odlično, ali smo u drugom imali jedan problem – kraću klupu od Španaca. Nisam zadovoljan sudijskim kriterijumom. Nije bio isti kao u prvom poluvremenu. U ovako važnom meču, sudije nisu dozvolile da budemo ravnoporavni u poslednjih 15 minuta. Ali, i mi smo napravili nekoliko grešaka, nismo se snašli sa 5-1 odbranom, i to je presudilo.

Makedonski selektor nije mogao ništa da zameri svojim igračima.

-Moram pohvaliti svoju ekipu. Nadam se da ćemo sutra odigrati dobro i ostvariti važnu pobedu nad Islandom. Šteta što nemamo dan odmora, ali mobilisaćemo se i zajedno pronaći snage. Prvi cilj je ostvaren, ali ja želim više, i nadam se da ću tu želju preneti igračima. Gorim od želje da dokažemo da poraz od Slovenije nije bio naše pravo lice. Bije nas glas da igramo dosadno, a u prvom poluvremenu smo održali lekciju evropskom viceprvaku. Nemam srce da kritikujem ove momke – završio je Červar.