Bilecki doneo bronzu! Poljska : Danska 31:23 (14:11) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Bilecki doneo bronzu! Poljska : Danska 31:23 (14:11)

Bilecki doneo bronzu! Poljska : Danska 31:23 (14:11)

Reprezentacija Poljske osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj. U borbi za bronzu, lakše nego što smo to očekivali, igrači selekcije Bogdana Vente, savladali su aktuelnog evropskog šampiona, Dansku 31:23 (14:11) i tako svetskom srebru od pre dve godine, pridodali još jedno odličje. Dobitnik medalje je odlučen sredinom drugog poluvremena, a najzaslužniji za veliki završetak Poljske, nakon tri poraza u prvoj rundi takmičenja, bio je Karol Bielecki(igrač utakmice sa 10 golova).

Preko Larsa Kristijansena, Danska je povela 2:0, a Poljaci postižu svoj prvi gol tek u petom minut. I jedna, i druga selekcija, motvisane, ali umorne i usporene, teško su dolazile u poziciju za realizaciju , pa je rezultat u 16. minutu glasio 5:3 za evropskog šampiona.  Tada na scenu stupa Karol Bielecki, za čiju igru na ovom prvenstvu vlada mišljenje da je bila ispod nivoa.  Sa tri projektila, vraća Poljake na 8:8, a pridružuje mu se mlađi Lijevski, koji prvi put vodi Poljsku u vođstvo 9:8 na šest minuta pre kraja.  Pre serije Poljaka, Dance je držao Mikel Hansen sa četiri pogotka za redom, ali i on posustaje pa Poljaci prave 4:1 u zadnjih pet minuta prvog dela, preko raspoloženih, Ljevskog i Bileckog, i odlaze sa 14:11 na odmor.

Ni u drugom poluvremenu, Danci nisu imali rešenja za razigrane poljske bekove. Danci su se, još kako tako držali vraćajući se s vremena na vreme do -2, ali od 49. do 55. minuta ne postižu ni pogodak, dok primaju 5, i tako gube svaku šansu da se okite medaljom (22:24 – 22:29). Već tada je slavlje počelo…