Druga pobeda "Orlova" - Finale sa Tunisom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Druga pobeda "Orlova" – Finale sa Tunisom!

Druga pobeda "Orlova" – Finale sa Tunisom!

Rukometaši Srbije zabeležili su i drugu pobedu na turniru "Marrane" u Francuskoj nad četvrtoplasiranom ekipom francuske lige i domaćinom turnira, Ivrijem 44:37 (20:18). Tako će sutra od 13:15 časova u borbi za pobednički pehar "Orlovi" snage odmeriti sa reprezentacijom Tunisa (selektor Zoran Tuta Živković), koja je savladala svoje oponente u grupi, B selekciju Češke i Katar. Najefikasniji u večerašnjem susretu, bili su Milutin Dragićević (7/7) i Marko Vujin sa po sedam golova, dok je Mladen Bojinović postigao šest (6/6).

Za razliku od prvog meča sa Islanđanima, Dimitrija Pejanovića na golu je zamenio Dragan Marjanac (7 odbrana). Početnu opuštenost, pre dve godine, šampion Francuske, kaznio je egalom (8:8) do 12. minuta. Prvo odvajanje na dva gola razlike (11:9), prati novi pad u igri izabranika selektora Cvetkovića, pa Ivri okreće rezultat u svoju korist (15:14, 23m). To je ujedno bilo i poslednje vođstvo domaćina. Na poluvreme se odlazi sa 20:18 za srpsku reprezentaciju.

Poslednji egal, imali smo u 33. minutu (20:20), a od tog trenutka, Srbija je zaigrala angažovanije i slomila otpor protivnika. Najveću prednost, imali smo u 52. minutu, kada je Dragićević povisio na 38:29, a sve do kraja, bila je stvar rutine. Na ovom susretu, u strelce su se upisali svi igrači na koje je selektor Cvetković računao.