Grupa A(Osijek) 2.kolo: Mađari bolji od Rumuna! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Grupa A(Osijek) 2.kolo: Mađari bolji od Rumuna!

Grupa A(Osijek) 2.kolo: Mađari bolji od Rumuna!

Drugo kolo u Osijeku obeležila je zanimljiva utakmica između Mađarske i Rumunije koja je posle dinamičnog preokreta pripala severnim susedima 30-27. Francuska je bez puno problema izašla na kraj sa Argentinom 33-26, dok je Slovačka demolirala slabu Australiju 47-12.

Mađari su bolje otvorili susret, imali blagu prednost do sredine poluvremena da bi u poslednjih 10 minuta Rumuni preokrenuli i na odmor otišli sa +3(16-13). Nastavili su tako i u drugom delu, došli do +5(22-17) da bi u narednih sedam minuta ušli u lošu fazu igre i dozvolili Mađarima da naprave seriju 0-6 i potpuno se vrate u meč. Do kraja Nađi i drugari preuzimaju vođstvo i u poslednjih pet minuta rešavaju susret u svoju korist. Stanesku je ponovo bio odličan na golu Rumunije sa 16 odbrana, dve manej imao je Puljezević na drugoj strani. Što se strelaca tiče, Nađi je kod Mađara bio dominantan sa 8, dok je kod Rumuna pivotmen Pirianu imao najbolji učinak sa 6 golova. STATISTIKA

Francuzi su sa pola gasa prešli prepreku u vidu Argentine i osvojili več unapred upisane bodove. Fernandez je postigao 6, a Guigo je ponovo bio nepogrešiv sa 7 golova u mreži Argentinskih golmana koji su zajedno odbranili čitave 4 lopte.STATISTIKA

Slovačka je odradila trening meč sa Australijancima i popravila gol razliku. U periodu od 31. do 51.minuta Australijanci su uspeli da postignu samo jedan gol, a primili su 20. STATISTIKA