Grupa A(Osijek) 3.kolo: Remi Mađarske i Slovačke! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Grupa A(Osijek) 3.kolo: Remi Mađarske i Slovačke!

Grupa A(Osijek) 3.kolo: Remi Mađarske i Slovačke!

Slovačka je nastavila sa dobrom igrom i u trećem kolu gde su favorizovanoj Mađarskoj otkinuli bod. U poslednjem minutu utakmice sa Mađarskom, Sulc je postigao gol za remi 24-24. Argentina ni Rumuniji nije bila lak zalogaj, ali su komšije na kraju slavile 30-26. Francuska je kao i Slovačka juče odradila trening sa zalutalom Australijom za 42-11.

Mađari su imali inicijativu i kontrolisali su meč sve do 51 minuta kada je Slovačka došla do prvog izjednačenja 19-19. Mađarska je opet povela, ali se Slovačka nije predavala da bi na kraju naplatila svoj trud golom Sulca u poslednjem minutu za 24-24 i podelu plena. Stockl je bio odličan na golu Slovaka sa 17 odbrana i 3 penala, do ke Sulc bio zadužen za golove(9). Kod Mađara, Nađi, Ivanscik i Ilyes su postigli po 5. STATISTIKA

Rumuni nisu lako došli do bodova u susretu sa Argentinom, ali nisu ni doveli pobedu u pitanje. Ghionea j ebio najefikasniji sa 9 golova, dok je na drugoj strani Kogovsek postigao 7. STATISTIKA

Francuska je u laganom ritmu samlela Kengure u pobedi 42-11. STATISTIKA