Grupa "D" (Poreč): Norveška lako sa Egiptom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Grupa "D" (Poreč): Norveška lako sa Egiptom!

Grupa "D" (Poreč): Norveška lako sa Egiptom!

U drugom meču trećeg kola grupe "D" u Poreču, Norveška je bez većih problema, lako i ubedljivo od prvog minuta savladala Egipat 30:20 (14:10). Razlika je išla i do 12 golova (30:18), a porazu selekcije Irfana Smajlagića, najviše su doprineli Kjeling sa devet golova i sjajni Ege na golu sa 17 odbrana.

Ovim porazom, Egipat je na dobrom putu da ostane bez drugog kruga, budući da će u narednom kolu snage odmeriti sa selekcijom Danske. Čini se da posle današnjeg poraza, konkurenti Srbije za plasman u drugi krug takmičenja na SP-u, ostaju Norveška, Danska i Egipat. Mnogo je kombinacija i njima ćemo se baviti kada za to dođe vreme. Sutra je na šampionatu dan pauze.

Danska u ovim trenucima igra meč protiv Saudijske Arabije. Rezultat je 3:0 u devetom minutu.