Senzacija Makedonije! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Senzacija Makedonije!

Senzacija Makedonije!

Reprezentacija Makedonije napravila je fenomenalan uspeh plasmanom u drugu fazu Svetskog prvenstva pobedom nad Rusijom 36:30 (15:14) u direktnom obračunu, koji je rešavao trećeg putnika za Zadar (pored Nemačke i Poljske). Prava senzacija propraćena je fanatičnim navijanjem velikog broja navijača iz Makedonije. Predvođena fantastičnim Kirilom Lazarovom, koji je iz meča u meč bio vođa svog tima, Makedonci su došli do najvećeg uspeha u istoriji ovog sporta, a nove granice će se tek postavljati, s obzirom da će Makedonija u narednu fazu preneti dva boda (pobeda nad Poljacima), a samim tim i šanse za bolji plasman.

Što se tiče večerašnje utakmice, dvojac od koga se najviše očekivalo pre šampionata, Lazarov (13)- Ristovski (14 odbrana), pružio je odličnu partiju. Pratio ih je Mojsoski sa devet golova, pa Temelkovski sa pet od pet. Posle izjednačenog prvog poluvremena, Rusi su pali u drugom delu. Nije bilo velikih serija, već su Kire i drugovi, nošeni pesmom sa tribina (4000 gledalaca), lomili "Zbornaju" napad po napad. Kada je Alušovski u 52. minutu postigao gol za 31:24, slavlje je moglo da počne. Igrači su više suflirali publici, jedva čekajući da se sve završi. I završilo se. Ono što je malo ko očekivao, ostvarilo se. Makedonija je srušila poznatije i priznatije od sebe i nastavlja da sanja svoj san…