Srbija - Saudijska Arabija 38:29 (21:13) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Srbija – Saudijska Arabija 38:29 (21:13)

Srbija – Saudijska Arabija 38:29 (21:13)

Rukometaši Srbije zabeležili su ubedljivu pobedu u poslednjem, petom kolu grupe "D" na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj. Nejaka Saudijska Arabija, nije bila adekvatan protivnik najboljim srpskim rukometašima  29:38 (13:21). U meču koji nije okarakterisala rezultatska neizvesnost, selektor Cvetković je pružio šansu svim igračima, a ono što je bitno, s obzirom na maler, koji "Orlove" prati od početka turnira, jeste da nije bilo povreda.

O meču se nema šta puno reći. Nespretni i tehnički limitirani Arabljani, bez rešenja u napadu, nisu mogli da ispariraju kontre i polukontre koje su sledile nakon njih. Početna prednost od 4:0 posle dvadeset minuta je iznosila 14:6, a to rastojanje smo imali i na poluvremenu, 21:13. Drugo poluvreme, uglavnom ista priča. U stalnoj rotaciji, Cvetković je pokušao da raspodeli opterećenje na svih 14 igrača. Arabljani su pripretili, spustivši se na 22:26 u 44. minutu, ali to je bilo sve. Serija dobrih odbrana, blokada i zatim, kontri brzo je vratila pristojnu razliku sa kojom je završen meč.