SP u Kini(1.dan): Danska rastužila Nemačku, Brazil dobio Francusku! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 SP u Kini(1.dan): Danska rastužila Nemačku, Brazil dobio Francusku!

SP u Kini(1.dan): Danska rastužila Nemačku, Brazil dobio Francusku!

Prvi dan na Svetskom prvenstvu u Kini obeležila svu dva zanimljiva meča u grupi A. Nemačka je u poslednjem minutu izgubila bodove u duelu sa Danskom, dok je Brazil zasluženo pobedio favorizovanu Francusku. U ostalim utakmicama postignuti su očekivani rezultati i iznenađenja nije bilo, pa su visoke pobede ubeležili svi favoriti. Norveška, Španija, Rumunija, Kina, Angola, Koreja i Austrija bile su više nego ubedljive, dok su vidnih problema sa slamanjem otpora protivnika imale Rusija, Mađarska i Švedska.

* BRAZIL IZNENADIO FRANCUSKU *

Brazilke su načinile malo iznenađenje i pobedile favorizovanu reprezentaciju Francuske 22:20 (9:13) . Iako Brazilke na ovom Svetskom Prvenstvu nemaju svoje najbolje igračice Danijelu Piedade i Aleksandru do Nascimento , kolektivnom igrom su uspele da na startu „zakuvaju“ situaciju u grupi A . Najzaslužnije za pobedu Brazila bile su Rodrigez sa 7 golova i golman Arenhart sa 10 odbrana . Kod Francuskinja Dembele je postigla 6 golova , a Limal 4 .

Brazilke su kontrolisale i igru i rezultat tokom čitavog duela . Brzi solo prodori su stvarali najviše problema francuskoj odbrani , koja nije uhvatila pravi ritam . Francuskinje su dosta grešile i prilikom kontranapada , promašivale su i zicere , pa su bile i u minusu od šest golova (12:6) . Ipak , jačom odbranom i strpljivijim napadom , Francuska na kraju prvog poluvremena pravi seriju i na odmor se odlazi sa rezultatom 13:9 . I drugo poluvreme je nalikovalo prvom . Brazilke su lako „sekle“ komplikovane napade protivnica i bez problema postizale golove iz kontri . Ni u situaciji sa igračem više francuski tim nije umeo da se snađe . Na golu Brazila je odlično branila Arenhart koja je odbranila i nekoliko važnih lopti i omogućila , pre svega , svojim bekovima da se razigraju . Ipak pred kraj susreta , reprezentativke Brazila kao da su se opustile i dozvolile upornim Francuskinjama da ih sustignu i od 54 minuta kada je bilo 14:21 , dođu do 20:22 . Ali , to je bilo sve što su u ovom meču uspele da učine Francuskinje . Brazilke su sačuvale loptu u svom posedu i proslavile iznenađujuću pobedu .

BRAZIL – FRANCUSKA 22:20 (13:9)

BRAZIL : Arenhart 10 odbrana , De Paula 1 sedmerac , Diniz 1, Gris 1, Da Costa 4 , Da Silva F. 1 , Rodrigez 7/3 , Rosas 1 , Pinjeiro 3 , Amorim 4 .Sedmerci : 4/3 . Isključenja : 10 minuta . Crveni karton (treće isključenje): Diniz .

FRANCUSKA : Darlo 5 odbrana , Lenar 5 odbrana , Mendi 2 , Bodin 2/2 , Dembele 6 , Deron 1 , Vanpari-Tores 1 , Tervel 1 , Limal 4/1 , Sinjat 3 . Sedmeci : 4/3 .Isključenja : 2 minuta .

* KONGO NAMUČIO ŠVEDSKU *

Reprezentativke Švedske morale su mnogo da se namuče kako bi ostvarile pobedu od 28:19 (9:9) nad afričkom selekcijom Konga . Skandinvke su do pobede predvodile Flognman i Wikensten sa po 5 golova , dok su kod Konga po 4 pogotka postigle Basarila i Okoye .

Prvo poluvreme je obilovalo sa neizvesnim rezultatom . Šveđanke su imale kratku prednost na početku , ali odbrana Konga od 4-2 (koja je veoma često prelazila i u presing) doprinela je da Šveđanke stalno prave greške pri dodavanju . U više navrata , zahvaljujući borbenom i požrtvovanom igrom , rukometašice Konga stiču i prednost od 4:6 . Međutim , reprezentativke Švedske su nekako uspele i konsolidovale svoju brzopletu igru i do kraja poluvremena izjednačile rezultat na 9:9 . U nastavku smo videli nešto drugačiju sliku Švedske . Čvršća igra u odbrani i raznovrsniji napad , omogućili su im da se odlepe na 17:13 . Rukometašicama Konga je u napadu ponestalo ideje i realizacije i samim time i povoljan rezultat je izostao . Šveđanke su rutinski završile susret i ostvarile ubedljivu , ali nimalo laku pobedu .

KONGO – ŠVEDSKA 19:28 (9:9)

KONGO : Ojuku 1 odbrana , Okanata 5 odbrana , Okoko 2 , Lekibi 3 , Delpoko 3 , Kibamba 2/1 , Nkembo 1 , Basarila 4 , Okoze 4/1 .Sedmerci : 3/2 .Isključenja : /

ŠVEDSKA : Kain 8 odbrana , Isakson 3 , Flognman 5 , Boson 1 , Wikensten 5 , Skogsberg 2 , Wiren 1 , Ahlm 3 , Torstenson 2 , Volter 2 , Gulden 3/1 , Wiberg 1 . Sedmerci : 1/1 .Isključenja : 2 minuta .

* BODOVI DANKINJAMA , TUGA NEMICAMA *

Svakako da je meč između Danske i Nemačke opravdao epitet derbija dana. Iako je Dankinje zadesila povreda Laerke Möller na treningu dan ranije, kolektivnom igrom uspele su da izvojevaju tesnu pobedu nad tradicionalno odličnim Nemicama 27:26 (15:10) . Najefikasnije kod pobednica bile su Trolsen , Augustesen i Mortensen sa po 6 golova , dok je kod poraženih Mietzner postigla 9 , a Muler 5 golova. Rezultat je mogao biti i nerešen . Nekoliko sekundi pre kraja, sa pozicije desnog beka , uz pasivnu igru , šutirala je Muler koja nije imala sreće i pogodila je stativu i time je označen kraj igre i početak slavlja Danske .

Nemice je na početku utakmice zadesio peh , pošto je lakšu povredu zaradila Althaus . Dankinjama je sve polazilo za rukom , od napada do odbrane , dok su Nemice uglavnom šutirale individualno , dok im je odbrana bila nešto bolja , ali za ovu priliku nedovoljno dobra . Ni Englert ni Voltering nisu imale svoj dan, dok je Karin Mortensen prikazala dosta solidno izdanje . Prvo poluvreme je svakako u potpunosti pripalo Skandinavkama koje su igrale dosta dobro , sem nekoliko vezanih tehničkih grešaka u napadu . Nastavak susreta je protekao u neizvesnijem tonu . Nemice su konačno pogađale sa bekovskih pozicija , dok su rukometašice Danske prečesto grešile u napadu . Voltering je odbranila nekoliko lopti i desetak minuta pre kraja susreta semfor je pokazivao 23:23 . Obe reprezentacije su se više oslanjale na napadačke akcije , dok je u odbranama duvala promaja . Nemačka prva pravi seriju i stiže do rezultata od 23:26 i tu je stala. Trener Danske , Pitlik , zatražio je minut odmora i posle toga je njegova ekipa napravila lepu seriju i stigla na 26:26. Zahvaljujući odbrani golmanke Pedersen, u napadu se Mortensen odlično snalazi na liniji od šest metara i postiže pogotak koji je ispostaviće se bio i poslednji, pošto je šut Nemica u na nekoliko sekundi pre kraja završio na stativi.

DANSKA – NEMAČKA 27:26 (15:10)

DANSKA : Mortensen K. 10 odbrana , Pedersen C. 4 odbrane , Melgard 1 , Augustesen 6 , Trolsen 6 , Dalbi 3 , Mortensen L. 6/3 , Kvisgard 5 . Sedmeci : 3/3 . Isključenja : 6 minuta .

NEMAČKA : Englert 1 odbrana , Voltering 7 odbrana , Hardter 2 , Klajn 3 , Rosler 2 , Vurc 3 , Lerper 1 , Muler 5 , Althaus 1 , Mietzner 9/4 . Sedmerci : 4/4 .Isključenja : 8 minuta .