Naisa lako sa Zvezdom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa lako sa Zvezdom!

Naisa lako sa Zvezdom!

Rukometašice Naise uspešno su okončale prvi deo Super Lige , pobedivši na svom terenu mladu ekipu Crvene Zvezde rezultatom 36:30 (21:14) . Najefikasnije kod domaćih bile su Tošković sa 10 i Tasić sa 7 golova , dok se kod gostiju Kokorešković istakla sa 6, a Liščević sa 5 golova.

Nišlijke su od samog starta držale konce igre i već u trinaestom minutu igre imaju prednost od 9:3 . Čvrsto u odbrani , a u napadu gotovo nepogrešive . S druge strane , ekipa Crvene Zvezde nije uspela da se jače suprotstavi favorizovanom domaćinu , pa su tek na momente pokazale ono što znaju, posebno Liščević i Filipović . U ovom delu susreta , Naisa je odlično pogađala sa bekovskih pozicija , a glavno oružje je svakako bio i kontranapad , pa se na odmor otišlo sa rezultatom od 21:14 .

I drugo poluvreme je proteklo u istom ritmu . Gošće nisu uspele da pariraju niškoj ekipi , koju su u napadu predvodile Tošković , Tasić , Stojiljković , dok je neprelazna odbrana bila proizvod pravog timskog rada . Najveću prednost na utakmici od deset golova razlike 31:21 , Naisa stiče u 47 minutu . Do kraja susreta , trener Jovanović je šansu ukazao i mlađim igračicama , pa je razlika i osetnije smanjena , ali i dalje ekipi Naise nedostaju kapiten Stefanović i krilo Koperec . Poslednji gol za Zvezdu , a ujedno i najlepši i najatraktivniji na čitavoj utakmici , iz piruete u vazduhu postiže Kristina Liščević , čime je izmamila aplauze blizu 1000 gledalaca.

NAISA – CRVENA ZVEZDA 36:30 (21:14)

Hala Mika Antić , gledalaca 1000

NAISA : Jovanović A. 9 odbrana , Tatalović 3 + 2 sedmerca , Krstić 3 odbrane , Ćosić 3 , Turanjanin 4 , Stefanović Mi. , Tošković 10/1 , Lapajne 2 , Tasić 7 , Stojiljković 6/1 , Rogan 2 , Milošević 2 , Jovanović J. , Koperec .

Sedmerci : 3/3 . Isključenja : 6 minuta .

C.ZVEZDA : Čolić 7 odbrana , Živković 1 odbrana , Bogosavljević 4 , Filipović 4 , Elmazi 2 , Bokarić 2 , Stekić 2/2 , Luković 3/1 , Liščević 5 , Kokorešković 6/2 , Radović , Kunovac , Marković , Andrić 2 .

Sedmerci : 9/5 . Isključenja : 4 minuta .

Aleksandra Denić

ŽRK Medicinar ( Pabac)- Čačak 31:31 (12:15)
Šabac, Hala Gimnazije, Gledalaca 300
Sudije: Aleksandar Cvetičanin (Zemun) i Vladimir Stanković (Beograd)
Sednerci: Medicinar 8 (8), Čačak 3 (2)
Isključenja: Medicinar 8 minuta, Čačak 6 minuta
Medicinar: Georgijev, Gajić 7, Mitrović 2, Petrović, Jakovljević, Rabata 2, Guđabi, Vragolić, Jakelja 9 (5), Selenić, Stanić, Ćurčić 2, Pavlov 9 (3), Perić.
Čačak: Savko, Vranić, Vukčević, Đekić 4 (2), I. Popović 2, Vučković 5, Vujović 3, Malenović 2, Alimpić 5, Sando 1, Radić 4, Filipović, N. Popović 4, Mijailović
Igračica utakmice: Danica Pavlov ( Medicinar )

Rulpmetašice Medicinara osvojile su, možda i presudan uz borbi za očuvanje superligaškog statusa, bod u duelu sa ekipom Čačka. Gošće su se večeras u Šapcu predstavile kao izuzetno neugodan rival, a dobrom igrom u odbrani, uz izuzetno raspoloženu Natašu Savko na golu, Čačanke su uspele da steknu prednist i na pauzu odu sa tri pogotka viška. U nastavku, Šapčanke su zaigrale bolje, ali sve do 50. minuta nisu uspevale da se rezultatski primaknu gostujučoj ekipi. Tada na scenu stuoa iskusna Danica Pavlov, koja uz odličnu Ivanu Jakelju uspeva da preokrene rezultat, i u 58. mi nutu Šapčanke dolaze i do prvog vođstva na utakmici.Di kraja utakmice igralo se po sistermu gpl za gol, a na kraju meča nerešenim ishidim svakako su bili zadovoljniji u taboru domaće ekipe, koja se na taj način još više primakla ostvarenju cilja u ovogodišnjem prvenstvu Superlige za dame, opstanku u društvu najboljih.

Izjave aktera susreta:

Dragica Alimpić, Čačak: Čestitala bih ekipi Medicinara na ispoljenij borbenosti i zalaganju. Mi smo propustili priliku da zabeležimo pobedu koja će najverovatnije uticati na konačan plasman na kraju prvenstva.

Timea Rabata, Medicinar: Dragi mi je da skmo uspele da osvojimo ovaj, izuzetno važan bod. Čestitala bih i svojim saigračicama, ali i protivnicama na ispoljenim Borbenosti i angažovanju. Verujem da ćemo i u drugom delu prvenstva nastaviti sa dobrim igrama.

Zoran Barbulović, trener Čačka: Naravno da nakon utakomice ne mogu da budem zadovoljan ishidim, pošto smi većim delom utakmice imali i osetniju prednost. Medicinar je večeras stigao do boda i zbog toga što je ispoljio veću borbenost više želje id nas. Uveren sam da će Šapčanke sa ovakvim pristupom igri bez problema uspeti da izbore opstanak.

Nikola Maksimović, Medicinar: Zadovoljni smo sa osvojenim bodom, a mislim da je ovakav ishid i napravedniji po onome što smo i mi i protivnik večeras prikazali.I ovog puta ponovila se situacija iz nekih prethodnih utakmica
kada smo dizvoljavali protivniku da se rezultatski odlepi, i kada smo morali da jurimo prednost rivala. večeras smo uspeli u tome i potpuno zasluženo osvojili vredan bod.

S. Kašiković

U ostalim susretima, postignuti su sledeći rezultati:

Vrnjačka Banja – Zaječar 27:30
Knjaz Miloš – Jagodina 30:24
Jugopetrol Radnički – Dinamo 34:18

Ovo je bilo poslednje kolo jesenjeg dela šampionata, a jesenju titulu, osvojila je ekipa Zaječara sa maksimalnim učinkom od 10 pobeda ispred Kikinde, koja ima četiri boda manje.