SP u Kini(2.dan): Danska i Švedska ruše redom, Rumunija se mučila sa Japanom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 SP u Kini(2.dan): Danska i Švedska ruše redom, Rumunija se mučila sa Japanom!

SP u Kini(2.dan): Danska i Švedska ruše redom, Rumunija se mučila sa Japanom!

Drugi dan na Svetskom prvenstvu u Kini nije nosio neke veće rezultatske neizvesnosti. Doneo je nove bodove Skandinavskim ekipama koje se sigurnim korakom približavaju drugoj fazi. Švedska je savladala Brazil i zasela na vrh grupe sa Danskom koja je Francuskoj nanela i drugi poraz. Nemice su upisale prvu pobedu, Norvežanke drugu, a Rumunija se neočekivano sa Japanom mučila čitavo poluvreme. Rusija je nejaki Tajland ostavila na samo osam golova gde su Tajlanđanke na prvi od dva gola u drugom poluvremenu čekale do 51.minuta(?!). Ni Španija ni Mađarska nisu imali dorasle protivnike u Argentini, odnosno Čileu, tako da zaključujemo drugi dan bez previše zanimljivih rezultata.

* PRVI BODOVI NEMICA *

Reprezentativke Nemačke očekivanom pobedom nad Kongom od 36:23 (15:10) i dalje su i igri za plasman u sledeću rundu Svetskog Prvenstva. Neukamp sa 8 golova i Steinbach sa 7 golova predvodile su Nemačku do prve pobede . Kod Konga , po 4 golova postigle su Essopondo , Okoye Mbon i Itoua Atsono .

Reprezentativke afričke države dobro su se držale tokom prvog poluvremena i svojoj čvrstom igrom u odbrani nisu dopustile Nemicama da se lako rezultatski odlepe . Ipak , veći broj isključenja dovelo je do toga da Nemačka svoje vođstvo do poluvremena poveća na +5 . U nastavku , rukometašice Nemačke su dodale gas u napadu , dok je Kongo ponovo posustao u ovom delu susreta . Na kraju ubedljiva pobeda „Pancerki“ koja ih uključuje u borbu za nastavak takmičenja .STATISTIKA

* POBEDA ŠVEDSKE ZA PRVO MESTO U GRUPI *

Iako su Brazilke u prvom kolu iznenadile Francusku , to im nije uspelo u duelu protiv Švedske . Šveđanke su slavile rezultatom 26:23 (14:8). Najefikasnije kod Švedske bile su Johanna Ahlm sa 5 golova , a Torstenson i Gulden postigle su po 4 golova . Kod Brazilki , Rodrigues je postigla 6 pogodaka , a Pinheiro 4 .

Šveđanke su od samog početka imale rezultatsku prednost i evidentno je da su dobro prostudirale igru brazilskog tima . I jedna i druga reprezentacija su odigrale dosta loše sa igračem više u polju , a čitav tok meča protekao je i u obilnim greškama u napadu , koje su proizvod brzoplete igre . Ipak u ključnim momentima , Skandinavke su bile nešto spretnije i na odmor otišle sa šest golova prednosti . Brazilke su na startu drugog dela susreta uspele da vežu dva gola i smanje prednost , ali su im Šveđanke uzvratile i podigle svoju prednost na 10:17 . Uporne Brazilke nisu odustajale i polako , ali sigurno su topile prednost Švedske , koja je imala problem sa isključenjima . Na deset minuta pre kraja Šveđanke ostaju na četiri igrača u polju , međutim Brazilke ne uspevaju to da iskoriste , a ubrzo najbolji strelac Brazila , Eduarda Amorim , zbog grubog prekšaja dobija i crveni karton . Ipak , to nije obeshrabrilo južnoamerički tim , već naprotiv , fanatičnom odbranom i golovima koje su ređale kao na traci , uspevaju da se na tri minuta pred završetak susreta , primaknu na 22:23 . Ali u napadu za izjednačenje , nesmotrenom greškom , dodaju loptu u ruke Šveđanki , koje su to kaznile na pravi način , odlepile se ,zabeležile važnu pobedu i trenutno zauzimaju prvo mesto na tabeli grupe A . STATISTIKA

* DANKINJE UPISALE I DRUGU POBEDU *

Francuske rukometašice zabeležile su i drugi poraz na ovogodišnjem SP . Bolje od njih bile su rukometašice Danske koje su pobedile rezultatom 24:16 (11:8) . Najzapaženije kod pobedničke ekipe bile su Camilla Dalby sa 8 golova i Kristiansen sa 6 golova . Kod poražene ekipe jedino se izdvaja Pineau koja je zabeležila 4 golova .

Ovu utakmicu je obeležio mali broj golova , tako da je još u desetom minutu susreta semafor pokazivao začuđujući rezultat od 1:2 u korist Francuske . Ali posle dva minuta , Dankinje prave seriju i preokreću rezultat u svoju korist 3:2 i ne ispuštaju je do kraja susreta . Koliko su Dankinje grešile u napadu , toliko ih je u odbrani spašavala golman Christine Pedersen , koja je branila i moguće i nemoguće lopte , uz to odbranivši i dva penala . Francuska nije nikako uspevala da uhvati pravi ritam u napadu , dok je odbrana manje-više i funkcionisala . Ipak , raspucanije Skandinavke na odmor odlaze sa rezultatom od 11:8 . Početkom drugog poluvremena su se još više vezale ruke Francuskoj , koja je zahvaljujuću greškama Dankinja , uspela da se primakne na 15:13 . Ali više od toga nisu mogle . Pedersen je spustila roletnu , Dalby je bila zadužena za golove sa bekovskih pozicija , što je označilo početak kraja za Francusku u ovom meču. STATISTIKA