SP u Kini(3.kolo): Mađarice lak plen za Rumunke, prva pobeda Francuske! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 SP u Kini(3.kolo): Mađarice lak plen za Rumunke, prva pobeda Francuske!

SP u Kini(3.kolo): Mađarice lak plen za Rumunke, prva pobeda Francuske!

Treći dan na Svetskom prvenstvu u Kini doneo je prve učesnike glavne runde. Danska, Rusija, Norveška, Rumunija, Španija i Koreja su trećim vezanim pobedama i rezultatima konkurenata, teoretski obezbedile prolaz u drugu fazu. Utorak je slobodan dan na šampionatu, a pred nastavak najneizvesnije je u grupi A gde će poslednja dva kola doneti rasplet u direktnim duelima rivala za prolaz. Posle tri kola prva na listi najkorisnijih igrača(golovi + asistencije) je Tunižanka Mouna Chebah(20 golova, 15 asistencija), a slede Austrijanka Katrin Engel(24 gola, 8 asistencija) i Norvežanka Linn Kristin Riegelhuth(18 golova, 14 asistencija). Najviše odbranjenih lopti za sada ima Španjolka Ciobanu(38 odbrana, 56%), a najbolji procenat Austrijanka Natasa Schilk(68%, 23 odbrane)

* Grupa A *

– NEMICE ODIGRALE “SAMBU” –

Reprezentativke Nemačke uspele su da pobede neugodnu reprezentaciju Brazila rezultatom 32:30 (18:12) . Obe reprezentacije odigrale su solidno u situacijama sa igračicom više u polju , ali su Nemice ipak imale raspoloženije golmane i u više slučajeva su bile preciznije od svojih protivnica što je donelo i prevagu u ovom susretu . Nemačka selekcija se u nekim slučajevima i poigravala odigravši nekoliko atraktivnih poteza . U 58 minutu , Brazilke kreću sa presingom , ali im je to pomoglo samo da ublaže poraz . Najefikasnije kod “Pancerki” bile su Neukamp sa 8 golova i Althaus sa 6 golova , dok je Woltering upisala 17 odbrana . Kod Brazila , Pinheiro je positigla 10 golova , a Diniz 5 golova .

– DANKINJE LAGANO DO POBEDE –

Danska reprezentacija nije se mnogo mučila sa selekcijom Konga . Skandinavke su meč rešile u svoju korist rezultatom 37:24 (20:12) .Ovaj susret su obeležile mnoge tehničke greške , ali i veliki broj postignutih pogodaka . Dankinje su odigrale mnogo kompaktnije , čak i u situacijama kada su na terenu imale i po dva igrača manje . Po 7 golova za Dansku su postigle Sussane Kastrup i Louise Pedersen . Kod Konga , Okoye je postigla 7 golova , a Okoko 4 golova .

– PRVI BODOVI FRANCUSKE –

Reprezentativke Francuske ostale su u igri za plasman u dalji krug takmičenja , pobedivši reprezentaciju Švedske rezultatom 23:21 (9:13) i time je grupa A ostala najotvorenija i najzanimljivija grupa ovogodišnjeg SP . Francusku selekciju do pobede su predvodile Signate sa 4 golova , a po 3 pogotka su postigle Dembele i Piejos . Kod Šveđanki , Boson je upisala 5 golova , dok je Torstenosn zabeležila 4 pogotka .

* Grupa B *

– UKRAJINA LAKO SA TAJLANDOM –

Ukrajinska selekcija je bez ikakvih problema savladala nejaki Tajland rezultatom 41:13 (21:8) . Evropljanke su tokom čitavog susreta kontrolisale igru i rezultat i veoma lako i zasluženo upisali bodove . Ukrajinsku reprezentaciju su predvodile Bokalshchuk sa 6 golova , koliko je postigla i Tsybulenko . Kod Tajlanda , Suphasanan je zabeležila 4 golova , a Thanawat je postigla 3 pogotka .

– AUSTRIJA SE NAMUČILA SA ANGOLOM –

Rukometašice Austrije savladale su reprezentaciju Angole rezultatom 28:21 (16:12) . Međutim , Austrijanke nisu imale nimalo lak zadatak da se izbore sa motivisanom selekcijom Angole , koja im je dosta dobro parirala u prvom poluvremenu (10:13 , 27min) . Ipak , nešto boljom igrom u nastavku , Austrijanke dolaze do veće prednosti koju do kraja susreta nisu ispuštale . Najefikasnija kod Austrije bila je Engel sa 14 golova , a Blažek je odbranila 10 udaraca . Kod Angole , Tavares se istakla sa 10 pogodaka .

– RUSKINJE UNIŠTILE AUSTRA
LIJANKE –

Zborna komanda nastavlja sa serijom pobeda, ovoga puta pobedivši slabašnu selekciju Australije sa  ogromnom razlikom od čak +40 za Rusiju, 48:8 (27:3) . Sam podatak da su rukometašice iz „zemlje kengura“ postigle svega 8 golova za 60 minuta jasno govori o odnosu snaga na terenu . Kod „Zbornaje“ Turey je postigla 8 , a Khmyrova je postigla 7 golova . Kod Australije , Sorensen je postigla 3 pogotka , a Boulton 2 .

* Grupa C *

JAPAN I TUNIS PODELILI BODOVE –

Nerešen rezultat viđen je i u zanimljivoj utakmici između Japana i Tunisa 31:31 (16:14) . Japanke , koje su u prošloj utakmici pošteno namučile favorizovanu Rumuniju , još jednom su pokazale solidan rukomet i u većem delu susreta su bile u prednosti . Međutim , Tunižanke se nisu predavale , uspele su da u 38 minutu preokrenu rezultat na 20:22 i da održavaju tu prednost do 57 minuta , kada uporne Japanke ponovo dolaze do prednosti od 30:29 . Poslednji minut je svakako bilo najinteresantniji za gledanje , pošto su i Japanke i Tunižanke pri nerešenom rezultatu imale napade za trijumf . Ali se prvo u napadu Japana , spetljala pivot i ispustila loptu . Ipak , ni Tunis nije obratio pažnju na vreme , pa je takođe bila i loše upućena lopta prema pikeru , koji je načinio prestup i time je označen kraj susreta . Kod Japana , Shio Fujii je zabeležila 10 golova i Yuko Arihama 7 golova , dok su kod Tunisa po 7 golova postigle Chebban i Elghaoui .

– NORVEŽANKE EKSPRESNO DO POBEDE –

Rukometašice Norveške , jedne od favorita za zlatnu medalju , lako i ubedljivo su savladale nedoraslu reprezentaciju Čilea rezultatom 44:15 (21:7) . Skandinavke su od samog starta nemtnule svoj ritam igre i stavile protivniku do znanja ko je apsolutni favorit u ovom susretu . Utakmica je obilovala i efektnim potezima i golovma od strane Norveške , dok su se Čileanke trudile da postignu što veći broj golova . Kod Čilea Feuchtmann je upisala 3 pogotka , dok je kod Norveške Riegelhuth postigla 9 golova , a po 6 golova Loke i Nostvold .

– RUMUNIJA NADIGRALA MAĐARSKU –

U grupi C je odigran „komšijski derbi“ između reprezentacija Rumunije i Mađarske , a više uspeha imale su Rumunke i pobedile rezultatom 31:25 (16:7) . Najzaslužnije za pobedu Rumunije bile se golman Ungureanu sa 16 odbrana , Lecusanu sa 12 i Neagu sa 6 golova . Kod Mađarica, bolje od ostalih bile su Timea Toth sa 7 i Bulath sa 6 golova .

Susret je počeo dosta nervozno, pa je prvi pogodak viđen tek u 6 minutu susreta . Mađarice su povele sa 1:3 , zahvaljujući , za njih , neuobičajenom odbranom 4-2, ali je sjajnim odbrana Paula Ungureanu omogućila svojim saigračicama da rezultat preokrenu na 5:4 . Iako su se Mađarice u početku dobro držale u situacijama sa igračicom manje(5 isključenja u prvom delu) i uspele da upišu pogodak, u odbrani su se u potpunosti uspavale. Ionela Stanca je bez problema prolazila kroz odbranu , krila su bila na visini zadatka i za tren oka Rumunke stiču veliku prednost od 12:6 , (23 minut). Mađarske reprezentativke nisu uspevale da nađu rešenja za odbranu Rumunije 6-0 , pa su do kraja prvog dela meča postigle još samo jedan gol, a primile su četiri . Mađarice su se i propisno obrukale u ovom duelu, promašivši četiri penala(dva odbranila Stanciu) .

I nastavak nije doneo ništa bolju igru. Neagu i Lecusanu su bez poteškoća pogađale mrežu Orsolye Herr i povećali prednost na 19:10 . Onda je usledio veliki pad u igri Rumunije , koji je trajao od 37 do 44 minuta , Mađarice su se rastrčale i napravile seriju od 0:7 (20:18 , 44 minut) . Onda na scenu opet stupa Ungureanu , brani nekoliko važnih šuteva i otvara svom timu put ka novom povećanju prednosti . Mađarice su se opet primakle na dva gola zastatka , ali tehničke greške u važnim momentima , odneli su i poslednju nadu za eventualni preokret rezultata . Rumunke izlaze iz krize i serijom 4:0 lome susret. Mađarice su do kraja uspele samo da smanje prednost.

* Grupa D *

– REMI ARGENTINE I OBALE SLONOVAČE–

Rukometašice Argentine i Obale Slonovače odigrale su nerešeno 19:19 (10:11) na startu trećeg dana i tako osvojile prve poene u Kini . Međutim , to im možda neće mnogo pomoći da se plasiraju u naredni krug takmičenja . Najefikasnije kod južnoameričkog tima bile su Mendoza sa 7 golova i Decilio sa 4 golova , dok su kod afričke ekipe po 4 pogotka postigle Kouyo , Mambo i Karamoko .

KOREJA BOLJA OD DOMAĆINA –

Reprezentativke Južne Koreje uspešno su prebrodile prepreku u vidu domaćina ovog SP , Kine , savladavši ih rezultatom 33:25 (17:13) . Time su Koreanke otvorile sebi put u sledeću fazu takmičenja . Kod Južne Koreje po 7 golova su postigle Kim Ona , Moon Pilhee i Woo Sunhee . Kod Kine najefikasnije su bile Weiwei Li sa 8 golova i Yao Li sa 7 pogodaka .

– ŠPANIJA ZA KLASU BOLJA OD KAZAHSTANA –

Španske rukometašice nisu se mnogo mučile sa reprezentacijom Kazahstana i slavile su rezultatom 30:21 (12:5) . Crvena furija je lako pronalazila put do mreže protivnika , koji je nedorastao za ovo takmičenje . Španija je odbranom 4-2 lako sprečavala bekove Kazahstana da stvore bilo kakvu akciju u napadu . Mada i Kazahstanke su i same pravile veliki broj tehničkih grešaka . Na kraju sasvim ubedljiva pobeda i plasman u sledeću fazu takmičenja za Španiju . Najefikasnija kod pobednika bile je Mangue sa 6 golova , dok je golman
Ciobanu zaustavila 16 udaraca ka golu . Kod poražene reprezentacije , Yefimova je postigla 3 pogotka .