Mađari eliminisani - Slovenci ponovo ispustili pobedu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Mađari eliminisani – Slovenci ponovo ispustili pobedu!

Mađari eliminisani – Slovenci ponovo ispustili pobedu!

Reprezentacija Mađarske je izgubila od Češke 26:33 u direktnom duelu za prolaz u drugi krug, i tako posle fantastičnog starta turnira i remija sa Francuskom 29:29, doživela sudbinu Švedske. To će biti veliki udarac za mađarski rukomet, koji u obe konkurencije doživljava pad rezultata unazad par godina. Posle neizvesnog prvog poluvremena, u drugom delu na terenu je postojao samo jedan tim – Češka, predvođena sjajnim Jihom (14 golova iz 18 pokušaja), Filipom (11) i Galijom na golu (21 odbrana), dok je kod Mađara, napad totalno zatajio (npr, Ilješ 0/9). STATISTIKA

Tabela grupe "D"
Španija 3 – 5
Francuska 3 – 4
Češka 3 – 2
Mađarska 3 – 1

Slovenci su još jednom ispustili protivnika iz ruku, i ako su mogli, posle Šveđana, i poklonjenog boda Nemcima, da dobiju i Poljake 30:30 (13:12). Odlična 3-2-1 odbrana Slovenaca vođena rukom Noke Serdarušića sa klupe, koji je posle 180 minuta Slovenije na EURO 2010, dokazao još jednom da je veliki trener, pravila je mnogo problema ubojitim poljskim bekovima, Bieleckom, Lijevskom, itd. Slovenci su imali 30:26 u 56. minutu, a onda i poslednja četiri minuta nisu postigli gol, pogodili stativu u poslednjim sekundama i tako dozvolili Poljacima da prenesu tri boda u novu fazu, umesto njih. Kod Slovenaca, Luka Zvižej je nastavio da igra odlično postigao devet golova, a u duelu golmana, Škof je pobedio Šmala (22:20 u odbranama). STATISTIKA