Olimpijski prvak bolji od evropskog, Danska na pragu polufinala - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Olimpijski prvak bolji od evropskog, Danska na pragu polufinala

Olimpijski prvak bolji od evropskog, Danska na pragu polufinala

Drugom pobedom u drugoj fazi Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, selekcija Danske došla je na korak do polufinala. Nakon Slovenije, pred olimpijskim pobednikom oružje je položio i branilac kontinentalne titule, reprezenntacije. Nakon velike borbe, Skandinavci su bili bolji u finišu i slavili sa  26:25 (8:9).

Oba tima su ovaj meč ušla sa po četiri boda, što znači da je Danska napravila džinovski korak ka završnici – izabranicima Nikolaja Jakobsena možda i neće biti neophodan trijumf nad Makedonijom u poslednjoj rundi za plasman u polufinale, zavisno od ostalih rezultata u ovoj grupi.

DANSKA – NEMAČKA 26:25 (8:9).

7m: Danska 4/4, Nemačka 1/2

Isk: Danska 2 min, Nemačka 6 min

DANSKA

Landin 9 odb, Grin – M. Landin, Mortensen 3, Lauge 2, Zakariasen, Svan Hansen, Lindberg 9, R. Toft Hansen 1, Melgard, Mensah Larsen, H. Toft Hansen 1, Hansen 5, Olsen 3, Damgard 2, Baling

NEMAČKA

Hajneveter, Volf 11 odb, 1 gol – Genshajmer 1, Lemke, Vinček 3, Rajhman 1, Pekeler, Vajnhold 5, Veber, Fet 2, Grecki, Hafner 2, Damke 4, Kun 6, Kolbaher, Druks

SEMAFOR: 2:0, 2:2, 5:4, 6:7, 7:9, 10:10, 12:13, 13:15, 15:15, 18:17, 20:18, 23:20, 24:23, 26:23

Igrač utakmice: Hans Lindberg

Nakon odličnih 30 minuta u odbrani, Nemci u odbrani nisu uspeli da pronađu rešenje za danski napad 7 na 6, koji je savršeno predvodio Mikel Hansen. „Bed Bojsi“ su na krilima raspoloženog Druksa diktirali rezultat u drugom poluvremenu do 44. minuta, kada su poslednji put imali vođstvo 17:16. U samom finišu, Hansen i Olsen, koji je bio džoker Nikolaja Jakobsena u ovom meču, sjajno su kontrolisali napad sa veštačkim viškom, tako da se ta zamisao danskog selektora ispostavila kao pun pogodak.