Posle tuče – Hipo bolji od Metalurga - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Posle tuče – Hipo bolji od Metalurga

Posle tuče – Hipo bolji od Metalurga

hRukometašice austrijskog Hipa savladale su makedonski Metalurg sa 27:21 (15:10) u okviru šestog memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo koji se održava u Koprivnici. Najefikasnija u ekipi Hipa bila je Rodrigues sa 5 golova. Kod Metalurga sa 5 golova najefikasnija bila je Mečevska. Zahvaljujući ovoj pobedi Hipo će se u borbi za prvo mesto na turniru sastati sa ekipom Podravke. U 43. minutu susreta došlo do fizičkog obračuna na terenu.

Hipo tokom čitavog susreta imao rezultatsku prednost na svojoj strani zahvaljući dobroj partiji golmana Arenhart, dok sa druge strane tim Metalurga nije bio na svom nivou, pa je rezultat na poluvremenu bio u korist austijske ekipe. U drugom poluvremenu, makedonski sastav je popravio igru i uspeo da se primakne na 16:15. Međutim Hipo ponovo pravi seriju i stiže do nove veće prednosti. Neprijatan momenat desio se u 43. minutu kada je nakon koškanja između Temes (Hipo) i hMečevske (Metalurg) došlo do sveopšte gužve, guranja i poneke razmene udaraca. Kada su se strasti smirile i jedna i druga rukometašica dobile su crvene kartone. U nastavku, Hipo je smirenijom igrom došao do pobede od šest golova razlike.

HYPO NÖ: Arenhart, Blažek, Do Nascimento 2, Rocha 4, Piedade 2, Goričanec, Rodrigues 5/2, N. Stumvoll, Pinheiro 1, S. Stumvoll 1, Da Silva 3, Soos 4, Cararo 4, Kaiser, Temes 1.
Trener: András Nemeth.

METALURG: Antik, Andrejeva, Savko, Mečevska 5, Grozdanovska 1, D.Gjorgijevska 1, Bajramoska 3, Mladenovska 2, E. Gjorgijevska 2, Noveska 1, Nikolovska, Krpež 2, Trifunović, Liščević 2/2, Mitrova 1, Pecevska 1, Milačić.
Trener: Krste Petruševski.