Pretkvalifikacije za LŠ: Furiozne Zaječarke već u Danskoj (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Pretkvalifikacije za LŠ: Furiozne Zaječarke već u Danskoj (VIDEO)

Pretkvalifikacije za LŠ: Furiozne Zaječarke već u Danskoj (VIDEO)

Rukometašice Zaječara, zabeležile su i drugu pobedu na pretkvalifikacionom turniru Lige šampiona u Slovačkoj. Srpske šampionke, lako i ubedljivo, savladale su i najozbiljnijeg konkurenta u prvom evropskom vikendu ove sezone, domaću IUVENTU 36:26 (17:13). Tako je ekipa iz grada na Timoku, obezbedila plasman na kvalifikacioni turnir Lige šampiona u Danskoj, koji će se igrati za dve nedelje i gde je prvi protivnik već poznat – rumunski Kluž. Slovakinje su samo u prvih desetak minuta bile ravnopravan rival Srpkinjama.  Preko raspoložene Tobiasove, povele su 3:2, ali to je bilo i sve od pobedničkih ambicija simpatičnog domaćeg sastava. Raspoložena Pislaru, a u napadu, standardno, Erić i Pop Lazić uz dodatak Peraice i Bartošić, vode Zaječar na 10:5 u 17. minutu. Kao i u jučerašnjem meču sa Britermom, „Amazonke“ smanjuju gas krajem prvog dela, pa Slovakinje odlaze na odmor sa, ne tako, strašnih „-4“ – 17:13.

Utakmica je, po matrici pobede nad Čehinjama u prvom kolu, rešena u par uvodnih minuta drugog poluvremena furioznom serijom 7:0. Kapiten, Jelena Erič, odigrala je ključnu ulogu i u napadu, i u odbrani, tako da Slovakinjama nije bilo spasa – 24:13 (39.).  Do tajm-auta domaće ekipe, već je bilo +13 (30:17 – 47.) i tada je već bilo jasno da će Zaječar osvojiti prvo mesto u grupi, a do kraja susreta, trener, Dragan Markov, dao je šansu svim igračicama za konačnih 36:26.

Zaječar – IUVENTA 36:26 (17:13)
Mihalovce
Chemkostav Arena
Gledalaca – 1200
Sudije: Plotnikov i Kavešnikov (Rusija)
Zaječar: Mišković tri odbrane, Matić 3, Peraica 5, Jukopila, Bartošić 3, Erić 6(1), Pislaru 14 odbrana i sedmerac, Vrdoljak 2(2), Vučković 1, Nikolić, Georgijev, Nišavić 4, Pop Lazić 7, Moise, Milanović 2, Mange 2
IUVENTA: Bakireva 2, Bacikova, Geric, Solosova 2, Kovalickova 2, Polakova 9, Hola 1, Gubikova, Sedlackova, Hornakova 1, Tobiasova 7, Hvostalova 1, Vilongerova 1, Rebicova, Kudrocova.
Kretanje rezultata: 2:0 (3.) 2:3 (5.) 5:4 (10.) 8:5 (13.) 9:5 (14.) 10:5 (17.) 12:6 (18.) 12:9 (21.) 14:9 (25.) 21:13 (34.) 22:13 (35.) 23:13 (37.) 24:13 (39.) 24:14 (39.) 25:14 (40.) 30:17 (47.)

Uskudar 0

>SLOVACI ISTAKLI TRANSPARENT "KOSOVO JE SRBIJA" – UTAKMICA PREKINUTA, A ONI SE PRIDRUŽILI "PIRANAMA"

Utakmica između Zajećara i domaće IUVENTE prekinuta je sredinom prvog poluvremena zbog transparenta „Kosovo je Srbija“, koji su domaći navijači uz srpsku trobojku okačili na ogradi tribine na kojoj su se nalazili. Usmeno upozorenje redara nije pomoglo, a posle nekoliko minuta, meč je i prekinut da bi EHF delegat, Miroslav Baum, uz asistenciju organa reda oduzeo platno sa zabranjenom rečenicom i odneo ga za zapisnički sto. To je iziritiralo domaće navijače, pa su oni pokupili i ostale transparente, napustili tribinu i prešli na drugu tribinu, gde su do kraja meča zajedno navijali sa zaječarskim „Piranama“.  Upitan da objasni svoj postupak, delegat Baum je izjavio da u regulativi EHF-a stoji da parole političke sadržine nemaju mesta na mečevima pod jurisdikcijom Evropske rukometne Federacije.