Crnogorke lak plen za Norvešku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Crnogorke lak plen za Norvešku

Crnogorke lak plen za Norvešku

Selekcija Crne Gore je poražena i u četvrtom meču na Olimpijskom ženskom turniru u Rio de Žaneiru. Bolje od izabranica Dragana Adžića bile su Norvežanke – 28:19 (16:11).

U reprizi finala sa prošlih Igara u Londonu, apsolutne vladarke svetskog rukometa su lako izašle na kraj sa indisponiranim „Lavicama“. Posle tri poraza na startu takmičenja, Crnogorke nisu imale dovoljno žara kako bi se ozbiljnije suprotstavile najvećem favoritu za zlato više od 15 minuta.

Sredinom prvog poluvremena Norveška je počela da stvara zalihu golova koja je do 23. minuta narasla na plus sedam – 23:16.

Imale su Crnogorke dobar period u drugom poluvremenu kada su smanjile na 21:17, ali za više nisu imale snage. Na golu Skandinavki briljirala je fenomenalna Grimsbo sa čak 24 odbrane, a odlična je na drugoj strani bila i Rajičić sa 13.

U redovima Crne Gore su najefikasnije bile Đurđina Jauković sa pet i Katarina Bulatović sa četiri gola, a kod Norvežanki Nora Merk sa šest, te Kamila Herem i Veronika Kristijansen sa po pet.

U preostalim mečevima ove grupe, Brazil je pobedom nad Angolom 28:24 (13:13) obezbedio plasman u četvrtfinale, dok je Rumunija pobedila Španiju sa 24:21.