Hansen srušio Katar uz zvuk sirene! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Hansen srušio Katar uz zvuk sirene!

Hansen srušio Katar uz zvuk sirene!

Golom Mikela Hansena u poslednjoj sekundi meča, reprezentacija Danske je pobedila Katar 26:25 (14:14), u meču četvrtog kola grupe A na Olimpijskim Igrama u Rio de Žaneiru.

Najubojitiji skandinavski bek rešio je pitanje pobednika trenutak pre poslednjeg oglašavanja sirene, i to nakon što su Katarni imali napad za pobedu.

Malaš je izgubio loptu tri sekunde pre isteka 60. minuta, a Dancima je i toliko bilo dovoljno da izvedu kontra napad koji im je doneo trijumf – Hansen je izašao sam pred Šarića, i dovoljno brzo reagovao.

Katar je bio taj koji je diktirao tempo u prvom poluvremenu – svetski vicešampion je vodio sa 10:6 u 17. minutu, pre svega zahvaljujući sjajnoj odbrani. Uspeli su izabranici Gudmundura Gudmundsona da se vrate u egal do odmora, a početkom drugog poluvremena i da preuzmu vođstvo, koje je najviše iznosilo plus tri (poslednji put 24:21).

Međutim, azijska selekcija koju sa klupe predvodi Valero Rivera u finišu pravi seriju 4:0, zaključno sa golom Kapotea koji je doneo novi preokret, 24:25.  Mensah Larsen je izjednačio 49 sekundi pre kraja, a onda je usledila već opisana završnica za infarkt.

Lase Svan Hansen je bionajefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, dva više od Hansena. Na drugoj strani, najbolji je bio Žarko Marković sa sedam.

Sada Hrvatska, Francuska i Danska imaju po šest bodova na vrhu tabele, Katar 3, Tunis 1 a Argentina 0. Što se četvrtog kola tiče, preostao je još meč između Tunisa i Argentine (02.50).