Norvežanke slave prvu pobedu, Brazilke ponizile Rumuniju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Norvežanke slave prvu pobedu, Brazilke ponizile Rumuniju

Norvežanke slave prvu pobedu, Brazilke ponizile Rumuniju

Nakon poraza od domaćina na startu, reprezentacija Norveške je ubeležila prvu pobedu na Olimpijskom turniru. Svetske šampionke su savladale Španiju sa 27:24 (11:10). Bio je to okršaj dva sjajna tima, u kojem je blagi favorit odneo oba boda pre svega kvalitetnoj odbrani u drugom poluvremenu.

Španija je u prvom kolu dosta lako savladala Crnu Goru, dok je Norveška izgubila od brazila, pa je nešto veći pritisak bio na leđima izabranica Torira Hergeirsona.

Aktuelne Olimpijske šampionke su pitanje pobednika rešile sredinom nastavka – od 18:17 u 45. minutu. došle su do nedostižnih 24:18 u 52.

Najzaslužnija za to bila je Veronika Kristiansen, strelac sedam golova.  Dva manje postigla je Nora Merk. Na drugoj strani, najbolja je bila Kabral, sa takođe pet pogodaka.

U drugom meču grupe A, Brazilke su deklasirale selekciju Rumunije sa čak 26:23 (14:9). Ana Paula Belo je bila ubedljivo najefikasnija sa osam golova. Neagu je dala šest na drugoj strani.

Svetske prvakinje iz 2013. su prve sa četiri boda, po dva imaju Španija, Angola i Norveška, dok su Crna Gora i Rumunija bez poena.

Drugo kolo zatvaraju Crna Gora i Angola (utorak, 02.50)