Nova skandi packa: Norvežanke deklasirale Švedsku za polufinale - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Nova skandi packa: Norvežanke deklasirale Švedsku za polufinale

Nova skandi packa: Norvežanke deklasirale Švedsku za polufinale

Neustrašivo i nepobedivo deluje selekcija Norveške. Aktuelni evropski, svetski i Olimpijski šampion je demonstrirao u silu skandinavskom četvrtfinalu Olimpijskog turnira protiv Švedske – 33:20 (19:7).

Meč je rešen u prvoj četvrtini – Norveška je povela sa 4:0, pa 10:2 u 15. minutu, čime je svima u „Future“ areni postalo jasno da će borba biti lišena neizvesnosti.

Prednost je do odmora postala dvocifrena – Amanda Kurtović je u 29. minutu pogodila za 19:6, a sve što je ostalo Izabel Gulden i ekipi je da pokušaju sačuvati dostojanstvo u porazu koji je već tada bio izvestan.

Donekle su u tome i uspele, pošto su izabranice Torira Hergeirsona „spustile loptu“ u nastavku. Razlika nije prelazila 14 golova, Norvežanke su rutinski odradile posao i obezbedile polufinale, gde ih čeka pobednik poslednjeg četvrtfinalnog duela između Rusije i Angole.

Oftedal je bila najefikasnija kod pobednika sa šest golova, dok je Izabel Gulden bila jedina svetla tačka u poraženom timu – postigla je devet pogodaka.

Jedan polufinalni par je već poznat, a čine ga Francuska i Holandija.