TO JE TO: I Francuzi pali pred Hrvatima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 TO JE TO: I Francuzi pali pred Hrvatima

TO JE TO: I Francuzi pali pred Hrvatima

Reprezentacija Hrvatske savladala je i aktuelne šampione sveta Francuze 29:28 (14:12) u četvrtom kolu Olimpijskog turnira u Riju. Kauboji su briljirali kao i protiv Danaca dva dana ranije pokazavši da je turnir dug, a da je loš uvod sa Katarom i Argentinom brzo zaboravljen…

Junak pobede nad Trikolorima je bio Ivan Pešić koji je na 14 sekundi pre kraja odbranio sedmerac Mišelu Giguu.

Meč koji je verovatno odlučio i o prvom mestu u grupi, otvorili su golmani. Sa obe strane su briljirali Omejer i Stevanović. Iskusni Francuz odbranio je sedam od uvodnih 12x lopti, ali to nije donelo prednost njegovom timu. Dobra odbrana Hrvatske pravila je i šanse za lake golove, a kada se u pozicionoj igri raspucao Ivan Slišković, bilo je jasno da će izabranicI Željka Babića otići na odmor sa prednošću -14:12.

Indisponirani Karabatić uhvaćen je bio u klopku hrvatske odbrane, ali su Onesta i Dinar ponudili kao rešenje N Gesana koji je obojio sredinu drugog poluvremena sa par vezanih golova koji su Francuskoj doneli i vođstvo 20:19 u 43. minutu posle dugo vremena.

Reagovao je Babić tajm-autom, dobio nagradu od Marka Kopljara kome je prijala riskantna igra bez gomana, sa sedam igrača u napadu. Upravo je iz jedne takve situacije Hrvatska došla na +2 – 26:24 u 54. minutu.  Port i Gigu vratili su Francuze na 27:27 tri minuta pre kraja.

Poslednji gol na meču bio je delo Zlatka Horvata na minut i po pre kraja. Uspešnu odbrana nije pratio napad. Mamić je zagrliop loptu kako bi spasio kaznu na prazan gol dvadesetak sekundi pre kraja. To je značilo penal i isključenje, ali Gigua je zaustavio Pešić.

Upravo je omaleno levo krilo bilo najefikasnije sa deset golova, a od Hrvatske igrač utakmice Marko Kopljar sa šest.