Tunis pretio Francuzima, a onda je Nikola uzeo stvar u svoje ruke - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Tunis pretio Francuzima, a onda je Nikola uzeo stvar u svoje ruke

Tunis pretio Francuzima, a onda je Nikola uzeo stvar u svoje ruke

Reprezentacija Francuske, teže nego što se očekivalo, savladala je Tunis 25:23 (16:11). Poveli su zlatni momci Kloda Oneste 12:5 u prvom poluvremenu, sve je delovalo rutinski, ali su se fanatični Tunišani vratili u život i zapretili na 20:19 u 47. minutu. Tada je stvar u svoje ruke uzeo Nikola Karabatić, koji je sa tri gola i jednom asistencijom učestvovao u poslednjih desetak minuta, dovoljno da svom timu obezbedi prve bodove na olimpijskom turniru.

Mae je postigao pet golova za pobednike, Port i Karabatić po četiri, dok su sa druge strane Tež (6) i Žaluz (5), bili u senci golmana Maggaiza (17 odbrana).