DVADESET U PLUSU: Srpkinje se poigrale sa Alžirom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 - ŽENE DVADESET U PLUSU: Srpkinje se poigrale sa Alžirom

DVADESET U PLUSU: Srpkinje se poigrale sa Alžirom

Reprezentacija Srbije upisala je i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Nišu, gde je savladan Alžir 34:14 (18:6). Samo u prvih 15 minuta su simpatične gošće pružale otpor našem timu, koji je posao praktično završio do poluvremena, na koje se otišlo sa +12 posle serije 9:0. U drugom poluvremenu viđena je relaksirana partija nalik malo jačem treningu, a selektor Bošković je izvestan ishod meča iskoristio da proveri i razigra sve igračice koje ima na raspolaganju. Najefikasnije u timu Srbije bile su Jelena Nišavić sa devet, odnosno, Sanja Damnjanović sa sedam pogodaka.

Kako je i obećao, selektor Bošković je promešao karte i na početku duela sa verovatno najslabijom selekcijom u grupi u Nišu izveo bekovsku postavu Stoiljković – Liščević – Živković. Visoke i spore Alžirke, uspešno su odolevale pozicionim napadima srpskog tima u prvih petnaestak minuta, pre svega, zbog brojčane prednosti koju su imale nakon nepromišljenih grubih startova Dragane Cvijić, koja je već u 16. minutu zaradila crveni karton (8:5).

sanja_damnjanovicSERIJA 9:0 ZA KRAJ PRIČE

Kako se uspostavila brojčana ravnoteža na terenu, tako je krenula i munjevita serija golova srpskog tima. Rastrčala se Jelena Nišavić u kontri, a raspucala se i Jelena Živković. Od 21. minuta i 9:6, Alžirke više nisu mogle da probiju blok srpske odbrane, ni pošalju loptu u mrežu dobre Katarine Tomašević. Revija lakih golova usledila je do odlaska u svlačionicu za ubedljivih – 18:9.

U drugom poluvremenu na terenu su se našle Andrea Lekić, Sanja Damnjanović i ostale igračice koje su podnele veći teret u pobedi nad Japanom na startu turnira. Razlika je nastavila da raste do rekordnh +18.

srbijaALŽIR – SRBIJA 14:34 (6:18)
DVORANA: “Čair”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Krišen/Maklouf (Tunis). Sedmerci: Alžir 3 (2), Srbija 3 (2). Isključenja: Alžir 6, Srbija 6 minuta. Crveni karton: Dragana Cvijić (Srbija) u 16. minutu.
ALŽIR: Abdelkader, Kouiled, Belakdar 2, Dob, Nasnaoui, Titou 2, Ait Ahmed, Sehabi (pet odbrana), Zaidi 4 (1), Izem, Ibaraken, Bousora (3 odbrane), Hemisi 2, Tizi 3 (1), Kelil, Banaiča.
SRBIJA: Krpež 3, Popović, Lekić 2, Živković 4, Damnjanović 6 (2), Erić 2, Risović (šest odbrana, sedmerac), Rajović 3, Ognjenović, Filipović, Tomašević (13 odbrana), Nišavić 9, Stoiljković 2, Liščević 1, Cvijić, Lojpur 2.