ROĐENDANSKI POKLON ZA HAJDI LOKE: Norvežanke pobedile Angolu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 - ŽENE ROĐENDANSKI POKLON ZA HAJDI LOKE: Norvežanke pobedile Angolu

ROĐENDANSKI POKLON ZA HAJDI LOKE: Norvežanke pobedile Angolu

IZ ZRENJANINA
RADIVOJE KOSNIĆ

U poslednjoj utakmici 4. kola grupe C u Zrenjaninu reprenzetacija Norveške je rutinski ostvarila i četvrtu pobedu, ovog puta protiv uvek neugodne Angole 26:21 (12:8). Posle dugo vremena publika u Zrenjaninu je imala prilike da vidi zaista dobar meč dostojan Svetskog prvenstva.

Kao po nekom pravilu aktuelne šampionke uvek nešto nesigurnije otvore meč, povele su šampionke Afrike sa 2-0, ali ubrzo slede po dva gola Rigehult, Hamerseng-Edin i Herem, i Norveška preokreće u svoju korist i polako preuzima inicijativu na terenu. Angola je uvek bila tu za petama Norvežanki, od 3 do 4 gola minusa, da bi se na odmor otišlo sa 12-9.

Drugo poluvreme je prošlo u sigurnoj igri Norveške koja je uspevala da svoju prednost zadrži i postepeno poveća najviše preko odličnog desnog beka Tonje Nostvold. Maksimalna razlika sa kojom su vodile pobednice bila je u 51. minutu +7. Vodila se vrlo teška borba sa čvrstim odbranama na obe strane, što su potvrdili treneri na konfreneciji. Na kraju 26-21 pobeda Norveške koja je morala da pruži mnogo više nego što je to bio običaj u dosadašnjim mečevima.

Kod pobednica moramo istaći današnju slavljenicu Hajdi Loke sa učinkom 5 od 5, zatim gore pomenutu Nostvold i virtuoznu Anju Hamersneg-Edin sa takodje 5 golova. Kod poraženih istakla se golmanka Almeida sa 13 odbrana i Meselina Kiala sa 6 pogodaka.

PRESS
Torir Hergeirson, selektor Norveške je otvorio konferenciju za novinare: “ Prvenstveno bih želeo da čestitam ekipi Angola na izuzetnoj borbi i da kažem da mi se jako dopada vaš stil koji karakteriše eksplozivna i brza igra sa pametnim šutevima. Imate veoma drugačiju vrstu odbrane nego što smo imali prilike da sretnemo ranije jer ne igramo često protiv ekipa sa afričkog kontinenta. Nadam se da će se taj vaš proces u kome se razvijate nastaviti i da i dalje predstavljate Afriku u tako dobrom svetlu.“

Anja Hamersneg-Edin, organizator igre: “ Iskreno ja uživam da igram protiv ovakvih ekipa kao što je Angola, zaista je to nešto nismo često u prilici da igramo ovde kod nas u Evropi. Imaju drugačiji stil odbrane ali smo se lako privikle.“

Vivaldo Francisko Eduardo, selektor Angole: “Čestitam ekipi Norveške na pobedi, mislim da smo jako dobro odigrali ovaj meč s obzirom da smo igrali protiv svetskog šampiona“.

Natalia Bernardo: “Ponosan sam na pokazanu igru svog tima večeras, ipak Norveška je najbolja ekipa na svetu. Mnogo je bilo teško probiti kroz njihovu čvrstu odbranu“.

U drugom meču dana, Poljska je lako izašla na kraj sa Argentinom 31:17. Meč je otpočeo dominacijom Poljakinja  koje su odmah napravile seriju 6-1 i odmah pokazale ko je glavni na terenu. Usledila je ravnopravna igra sve do kraja poluvremena kada se odlazi na pauzu 14-9.

Drugo poluvreme je nastavljeno ubedljivom igrom Poljske. Gotovo sve igračice koje su ulazile u igru upisale su i listu strelaca. Veoma čvrsta odbrana Poljske prosto nije dozvolila protivničkoj ekipi da se razigra, brze polukontre su se samo nizale i povećavala se prednost Poljakinja. Sredinom drugog poluvremena, tačnije od 41. minuta pa do kraja utakmice Poljska postiže 12 a Argentina samo 2 gola. Osetio se nedostatak najbolje igračice Argentine Lusije Haro koja je pokidala ligamente i za koju je ovo prvenstvo završeno.

Kod pobednica posebno se istakla Alina Vojtas, 191cm visok bek koja je imala veoma dobar učinak, postigla je 8 golova iz 11 pokusaja, dok je kod poraženih bolja od ostalih bila Lusijana Mendoza sa 6 golova. Na kraju, konačna pobeda Poljske 31-17.