Zrenjanin opet gleda odličan rukomet: Hergeirson u Argentini vidi novi Brazil - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 - ŽENE Zrenjanin opet gleda odličan rukomet: Hergeirson u Argentini vidi novi Brazil

Zrenjanin opet gleda odličan rukomet: Hergeirson u Argentini vidi novi Brazil

Zorica Radojkovic

Iz Zrenjanina: RADIVOJE KOSNIĆ

ANGOLA SIGURAN UČESNIK OSMINE FINALA

Angola – Paragvaj 37 – 12 ( 18-7)

Već posle drugog kola C grupe Svetskog prvenstva reprezentacija Angole je obezbedila  plasman u drugu fazu takmičenja. Utakmica  ukojoj je pobednik već pre početka bio poznat, suverene vladarke crnoog kontitenta su rutniski odradile posao protiv simpatičnih južnoamerinkanki.

U pobedničkoj ekipi istakla se Natalia Bernardo sa 9 golova iz 10 pokusaja koja je i proglašena za najbolju igračicu meča. Kao što su rekli na konferenciji za novinare, ekipa Angole je odigrala ceo meč na istom nivou jer su time želele da pokažu kako veoma poštuju protivnika, iako je on bio neuporedivo slabiji. Kod poraženih posebno se istakla Maria Gomez koja je postigla 6 golova, isto koliko je postigla cela ekipa u prošlom meču protiv Poljske. U svakom slučaju veliki napredak za Paragvaj.

paragvaj_angola (3)IZJAVE AKTERA

Trener Paragvaja Ruben Subeldia: „Veoma sam srećan što je moja ekipa uopšte ovde na prvenstvu. Ekipa Angole je objektivno bolja od nas, mi ovde učimo nove stvari, otvaramo širom vidike svaki dan. Ovih pet utakmica što ćemo odigrati za nas imaju karakter prijateljskih. Nas osnovni cilj je da pomerimo granicu sa prošlog SP gde smo bili 23. Sada nam je cilj da budemo barem 21.

Trener Angole Vivaldo Francisco Eduardo: “Za nas je najvažnija pobeda danas, s kojom smo obezbedili plasman u osminu finala. Čestitam protivničkoj ekipi na mnogo boljoj igri nego u njihovom prvom meču.

Igračica Angole golman Teresa Almeida: „Igrali smo ceo meč na isto niovu jer smo želele da pokažemo da poštujemo našeg današnjeg protivnika.“

Igračica Paragvaja Marizza Gomez: „ Mnogo smo napredovale u našoj igri u odnosu na prvi meč, i veoma smo srećne jer polako ali sigurno idemo napred“

NAVARO ZAUSTAVILA POLJAKINJE

Španija – Poljska 26-20 (15-9)

spanija_poljska (9)U derbiju dana u Zrenjaninu, Španija pobedila je Poljsku sa 26-20. Iako rezultat govori da je pobeda bila relativno laka, svakako za sve prisutne u Kristalnoj dvcorani u Zrenjaninu nije bilo tako. Ključ današnje pobede ležao je, kao i u gotovo svim mečevima koje Španija igra, u čvrstoj odbrani i raspoloženom golmanu Silviji Navaro. Ostavile su Poljsku na 20 golova, iako njih ne možemo svrstati u slabije evropske reprenzetacije. Poljakinje su veoma dobro parirale Španjolkama u prvom poluvremenu, nisu dozvolile rezultatsku razliku veću od gol dva. Redjali su se golovi sa obe strane, a na poluvreme se otislo nerešenim rezultatom 11-11.

Drugo poluvreme sa dva uzastopna gola počelo je veoma uspešno za Poljsku.Prvih 5 minuta su upotpunosti pripale Poljakinjama do kada su vodile 14-12. Nakon toga usledio je veliki pad u njihovoj igri kada Španija pojačava odbranu, postaju efikasnije u napadu i serijom 7-1 u 47. minutu stižu do vodjstva od 20-15. Pokusavao je selektor Poljske Rasmusen da pojača efikasnost u napadu ubacivanjem sedme igračice u napad umesto golmana ali ni to nije urodilo plodom pa je ubrzo odustao od toga. Španija je držala tu svoju prednost do samog kraja, kada je najefikasnija igračica utakmice Aleandrina Cabral postavila konačan rezultat Španija – Poljska 26-20.

Kod pobednica istakla se gore pomenuta Cabral sa 8 golova i golmanka Silvia Navaro sa 12 odbrana koja je i proglašena za najbolju igračicu ovog derbija dana. Dok su se kod gošći istakle Niedzwiedz, Kudlacz i Byzdra sa po 4 postignuta gola.

NAVARO: „NAJVAŽNIJI MOMENTI NA NAJVIŠEM NIVOU“

Trener Španije Jorge Duenjas De Galarza: „Čestitam ekipi Poljske na vrlo jakom otporu. Bili smo veoma oprezni jer znamo kako dobro one igraju. Gledali smo njihove mečeve koje su igrali u pripremnom periodu protiv Švedske, Češke i Brazila i dobro izanalizirali. „

Trener Poljske Kim Rasmusen: “ Takodje čestitam kolegi na pobedi, oni su reprenzetacija koja je navikla da igra na ovakvim prvenstvima i to mnogo važnije utakmice od ove. Dali smo sve od sebe danas, pokusali smo smo raznim rotacijama igračica ali nije vredelo.“

Igračica Španije Silvia Navaro: „ Ključ današnje pobede leži u tome što smo najvažnije momente na utakmici odigrale na najvišem mogućem nivou. Srećni smo sto smo osvojili prva dva boda, i poželela bi ekipi Poljske mnogo sreće u sledećim utakmicama i da prodju u dalju fazu takmičenja. Što se tiče narednih mečeva ono što mi očekujemo jeste da igramo sve kao jedna, da budemo tim, jedino tako možemo da doguramo do najvišeg plasmana.

Igračica Poljske Iwona Niedzwiedz: „Ostavile smo srce na terenu, borile smo se do poslednjeg atoma snage. One su odigrale fantastično drugo poluvreme, posebne povale za golmanku Navaro koja je bila fenomenalna“.

NORVEŽANKE RUTINSKI SA ARGENTINOM

Norveška – Argentina 37-18 (15-9)

norveska_argentina (2)U poslednjem meču drugog kola grupe C u Zrenjaninu rukometašice Norveške su rutinski pobedile Argentinu iako sam početak utakmice nije obećavao tako nešto. Uvodni minuti utakmice bili su veoma ravnopravni, Argnetina je u par navrata i povela sa tri razlike, 5-2 u 11.minutu. Selektor Norveške Hergeirson odlučio je da u ovom meču odmara na klupi prvog golmana Lunde, tako da je priliku dobila Silje Solberg koja je tu priliku iskoristila na jako dobar način ostvarivši 15 odbrana. Držale su se dobro Argentinke sve do 27. minuta kada je bilo plus dva za aktuelne šampionke. Serijom 5-1 Norvežanke odlaze na odmor sa plus 6, 15-9. Svi prisutni u dvorani su bili iznenadjeni vrlo jakim otporom koji je pružila Argentina, što je kasnije i potvrdio selektor Norveške na konferenciji za novinare. Naravno da je tome doprinela i nešto izmenjena startna postava pobednica.

Drugo poluvreme je krenulo dominacijom šampionki, iz minuta u minut rasla je prednost i stvari su polako počele idu u očekivanom smeru..Redjali su se golovi sa svih pozicija na konto Norveške. Najefikasnija u redovima pobednica bila je Ida Alstad (6), treba istaći i sjajnu zamenu na golu za Lunde, mladu Solberg. Odigrale su Norvežanke taman toliko koliko im je bilo potrebno da ostvare pobedu za svoje navijače koji su ih bodrili sa tribina Kristalne dvorane. Kod poraženih istakla se Luciana Mendoza sa 5 golova.

Hergeirson: „Argentina uskoro menja Brazil“

norveska_argentina (10)Trener Norveške Thorir Hergeirson: „Prvenstveno bih želeo da čestitam reprenzetaciji Argentine na iznenadjujućem otporu, i treba da ste veoma ponosni. Vidim da imate sjajnu  budućnost, jer sada kada gledam vas kao da gledam Brazil od pre nekoliko godinama koji su danas vrlo opasna ekipa. Ubedjen sam da će te uskoro zameniti Brazil. Imate veoma dobrog stručnjaka trenera, i u budućnosti ću vrlo znatiželjno pratiti vaš rad. Što se tiče našeg sledećeg protivnika Paragvaja pristupićemo meču ozbiljno jer mi poštujemo svakog protivnika“.

Trener Argentine Eduardo Peruchena: “Veoma smo ponosni na našu igru u prvom poluvremenu. Izuzetno sam srećan jer ispunjavamo sve uslove koje smo zacrtali sebi u ostvarivanju napretka. Treniramo jako dobro svake nedelje, i rezultati su već vidljivi“.

Igračica Norveške Veronika Kristiansen: „Argentina ima vrlo dobar tim, sa akcentom na par sjajnih individualaca. Zadovoljna sam kako smo odigrale večeras i već se okrećemo sledećem meču protiv Paragvaja“.

Igračica Argentine golmanka Marisol Kapratu: „ Moram priznati da sam veoma ponosna što smo uopšte  igrali  protiv Norveške. A još srećnija sam jer smo odigrale stvarno dobro i gledaćemo da nastavimo u ovom ritmu, već u sledećem meču sutra protiv Španije.“