Trijumf Makedonije protiv Katara - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 Trijumf Makedonije protiv Katara

Trijumf Makedonije protiv Katara

aleks

Reprezentacija Makedonije slavila je u i drugoj utakmici u Sevilji. Makedonci su bili bolji od selekcije Katara rezultatom 34:30 (21:13). Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kiril Lazarov sa 9 golova. Kod Katara, po 5 pogodaka postigli su Boumendjel i Osman. Ovim trijumfom, Makedonija je praktično obezbedila plasman u 1/8 finala Svetskog prvenstva.

Igrači u belim dresovima odlično su počeli duel. Golovi su se ređali kao na traci pa je već u 12. minutu rezultat glasio 10:4 u korist Makedonije. Dobra igra u odbrani i golovi u serijama doveli su do toga da Makedonija ima sigurnu prednost i konce igre u svojim rukama. Najveću prednost Makedonci su imali pred kraj prvog poluvremena kada su vodili sa 20:10.

Po rezultatu u nastavku, drugo poluvreme pripalo je Kataru, ali to nije imalo mnogo uticaja na celokupan rezultat. Jedini osetniji pad u igri, Makedonci su imali u 50. minutu kada su dopustili Kataru da se primakne na 28:26. Na kraju, Borko Ristovski je zaustavio nekoliko važnij lopti, napad je proradio kada je bilo najpotrebnije, pa je Makedonija sasvim zasluženo pobedila.

Ponedeljak je slobodan dan za Makedoniju. Naredni duel u grupi je protiv Islanda, u utorak od 18 časova.