Crnogorke teškom mukom do pobede nad Makedonijom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Crnogorke teškom mukom do pobede nad Makedonijom!

Crnogorke teškom mukom do pobede nad Makedonijom!

Mnogo teže nego pre četiri dana u Skoplju, reprezentacija Crne Gore opravdala je ulogu favorita i savladala Makedoniju u Nikšiću 31:30 (16:16). Bio je to meč drugog kola EHF Euro Kupa, takmičenja u kojem se nadmeću još ženske reprezentacije Slovenije i Norveške.

Gošće su pružile neočekivano jak otpor, naročito ako se u obzir uzme činjenica da su nastupile bez svoje prve vedete, Sare Ristovske. Makedonija je dugo odolevala, a čak je uspela i da se,  nakon zaostatka 27:21, približi na 27:26 u 51. minutu.

Međutim, domaćin je zahvaljujući iskustvu i kvalitetu sačuvao prednost igrom gol za gol, i u poslednji minut ušao sa plus dva.

CRNA GORA – MAKEDONIJA 31:30 (16:16)

NIKŠIĆ – Sportki centar „Nikšić“. Gledalaca: 100. Sudije: Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Makedonija 8 (6). Isključenja: Crna Gora 12, Makedonija 6 minuta.

CRNA GORA: Rajčić (četiri odbrane), Nenezić (šest odbrana i sedmerac), Radičević 9 (1), Pletikosić 4 (1), Mugoša, Bulatović, Ujkić, Ašanin, Ćorović 2, Brnović 5, Pavićević, Ramusović 4, Mehmedović 4, Raičević, Grbić 3, Vukčević.

MAKEDONIJA: Jovanovska (tri odbrane), Micevska (dvije odbrane), Serafimova (jedna odbrana), Janeska 5, Guguljanova, Kolovska, Djatevska 1, Jankulovska 8 (3), Minovska 6 (1), Kiprijanovska, Rizoska 1, Stojkovska 4 (2), Dabevska 3, Gičevska 2, Koceva, Mladenovska.