SPU19: Slovenci među osam, sada prvak Europe - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SPU19: Slovenci među osam, sada prvak Europe

SPU19: Slovenci među osam, sada prvak Europe

Milan Krasić

Nakon dosta turbulentnih izdanja u grupnoj fazi natjecanja te završetka na trećem mjestu, Slovenija je za protivnika u osmini finala dobila Egipat, drugoplasiranu ekipu A grupe, jedinu ekipu s afričkog kontinenta koja je uspjela doći do ove faze natjecanja.

Odlično smo se pripremili za ovu utakmicu, imali smo jako dobru analizu protivnika – zadovoljan je po završetku utakmice bio lijevi krilni Kodrin, strijelac osam slovenskih pogodaka.

Od samog početka utakmice Slovenci su preuzeli inicijativu, rano poveli i održavali svoju prednost od 1-2 pogotka. Ipak, bilo je to više zahvaljujući egipatskim pogrešaka, nego li jako dobroj slovenskoj igri – i oni sami činili su popriličan broj loših poteza.

– Krenuli smo previše nervozno u utakmicu, zbog čega smo dosta griješili. Kasnije nam se sve posložilo i izgledali smo puno bolje – dodaje Kodrin.

U prvoj polovici nastavka, Slovenija je pružila najbolje od sebe. Broj tehničkih pogrešaka bio je značajno reduciran, obrana se podigla uz nekoliko obrana vratara Kastelica i razlika je narasla na najviših sedam pogodaka (24:17) u 43. minuti susreta. No, nakon toga slijedi novi pad u igri te pružanje prilike Egiptu za povratak u susret.

– Da, pali smo sredinom drugog poluvremena. Dobro je što smo se uspjeli podići i privesti utakmicu kraju. Najbitnije je da smo pobijedili – kazao je srednji vanjski Ovniček koji je danas briljirao, šut 6/6 uz odlično razigravanje svojih suigrača:
– Ostao sam dužnik iz prijašnjih utakmica, tako da sam jako sretan što mi se danas sve otvorilo.

slovenija_94Otvorilo se i slovenskom kontranapadu koji je danas bio na savršenih 11/11 te je zahvaljujući njemu Slovenija sasvim sigurno nešto jednostavnijim putem došla do pobjede nad Egiptom. U četvrtfinalu je čeka Njemačka pod vodstvom Schwarzera, koja je razbila Brazil i koja je aktualni europski prvak i jedan od glavnih favorita za osvajanje naslova i ovdje. U dosadašnjem dijelu natjecanja još nikome od protivnika nije pružila niti najmanju priliku za pobjedu.

– Idemo na sve ili ništa – jasna je poruka slovenskih reprezentativaca.