„Voša“ odnela bodove iz Niša - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva „Voša“ odnela bodove iz Niša

„Voša“ odnela bodove iz Niša

zRukometaši niškog Železničara poraženi su od Vojvodine sa 21:28 (13:13) u okviru odloženog 11. kola Super lige. Najzapaženiji u niškom timu bili su Veljković sa 7 golova i Ćućuz sa 10 odbrana. U gostujućem timu, Abadžić je sakupio 17 odbrana, a Popov je postigao 5 golova.

RK Železničar Niš – RK Vojvodina Novi Sad 21:28 (13:13)
Hala: „Mika Antić“ Niš. Gledalaca: 750.
Sudije: Boričić – Marković (Beograd).
Sedmerci: Železničar 2/2, Vojvodina 6/4.
Isključenja: Železničar 12, Vojvodina 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 9 odbrana + sedmerac, Pr. Pavlović 1 odbrana, Brnjas 2, Stanković 3, Pa. Pavlović 1, Đukić 2, Mađar 1, Jovanović 2, Đurić 3, Veljković 7.

VOJVODINA: Abadžić 17 odbrana, Milošević 1, Marjanac 4, B. Radišić 2, Sudžum 4, Stjepanović 1, Veselinov 1, Barišić 2, Popov 5, Vuković 4, Radosavljević 4.

Prvo poluvreme obeležila je rezultatska neizvesnost. Nišlije su bile ravnopravan rival sve do 14. minuta i rezultata 6:6. Tada gosti prave seriju i dolaze do vođstva od 6:9. Dobrim odbranama, Ćućuz je omogućio ekipi, da se približi na svega 9:10 u 20. minutu. Iskusniji gosti realizuju nekoliko solidnih napada i dolaze ponovo do tri pogotka prednosti. Zahvaljujući borbenoj igri, Nišlije uspevaju da izjednače rezultat u poslednjim sekundama prvog dela utakmice.

U nastavku, niški tim zaigrao je još sigurnije u napadu i čvršće u odbrani i u 34. minutu stekao prednost od 16:14. Međutim, od tog momenta rukometaši Železničara prosto su stali. Gosti su iskoristili igrača više, izjednačili na 16:16, a potom načinili neverovatnu seriju. Od 17:17 u 38. minutu, Vojvodina dolazi do 17:25 u 50. minutu i tako rešava pitanje pobednika.