1/4 KPK: Zaječarke eliminisane u Rusiji - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar 1/4 KPK: Zaječarke eliminisane u Rusiji

1/4 KPK: Zaječarke eliminisane u Rusiji

Rukometašice Zaječara, eliminisane su u četvrtfinalu Kupa pobednika Kupova od ruskog Dinama. U revanš meču u Volgogradu pred 1200 gledalaca, ruske šampionke su zasluženo slavile novu pobedu 32:26 (13:11), posle trijumfa u Zaječaru pre sedam dana (31:28). „Amazonke“ su slično prvom meču, odigrale odlično prvih 20 minuta, a onda pale, da bi u drugom poluvremenu, Ruskinje diktirale tempo i došle do pobede. Najbolji akteri susreta, bili su golmanka Dinama, Ana Sedojkina sa 14 odbrana, kao i Olga Levina sa četiri pogotka, dok su kod srpskih šampionki, bolje od ostalih bile Aneta Peraica (sigurna sa linije sedam metara 8) i Jovana Stoiljković (6).

DINAMO – ZAJEČAR 32:26 (13:11)
Volgograd
Gledalaca – 1200
Sudije – Skovronek i Bremer
Sedmerci: Dinamo 5(5) Zaječar 7(6)
Isključenja: 12 minuta – 12 minuta
DINAMO: Sedojkina 14 odbrana i sedmerac, Milova 1, Kočetova 3, Gončarova, Avdekova 1, Levina 5, Timošenkova, Vedekina 3, Fomina, Stepanova 3, Makeeva 1, Divak 1, Jacenko 3, Grebenkina 3, Borščenko 6(5), Pidpalova 1
Trener: Viktor Rabik
ZAJEČAR: Matić , Pavić, Peraica 8(6), Bartošić, Erić 4, Stoiljković 6, Vučković 3, Nikolić, Georgijev, Nišavić 4, Pop Lazić 1, Dragoljubović, Milanović, Tomašević 10 odbrana
Trener: Dragan Markov
KRETANJE REZULTATA
: 0:2 (3.) 1:3 (6.) 2:4 (9.) 3:6 (11.) 4:7 (14.) 5:8 (16.) 9:8 (24.) 11:9 (26.) 15:11 (33.) 16:14 (38.) 19:14 (41.) 21:16 (43.) 23:17 (47.) 25:21 (51.) 28:21 (53.) 30:24 (58.)

Zaječarke su odlično počele i u potpunosti nadigrale Dinamo u prvih 15 minuta. Agresivna odbrana sa isturenom Tanjom Vučković, koja je pazila na najopasnijeg beka domaćina, Olgu Levinu, funkcionisala je odlično i omogućila Aneti Peraici i Jeleni Nišavić da iz kontri vode svoji tim u vođstvo. Ruskinje prvi gol postižu u šestom minutu (1:3), a drugi pogodak raspucane Jovane Stoiljković, donosi novo vođstvo od +2 srpskim šampionkama u devetom minutu (2:4).

Po prvi put, Zaječar je u 11. minutu imao +3 (3:6). Par intervencija Katarine Tomašević na golu „Amazonki“, pogodak Jelene Erić i još dva Tanje Vučković, od kojih je jedan bio pravo remek-delo do 16. minuta, održavaju „Amazonke“ na toj razlici od Volgograđanki (5:8).

SERIJA RUSKINJA 4:0 ZA OSAM MINUTA…

Usledio je post od osam minuta bez gola u mreži sjajne ruske reprezentativke, Ane Sedojkine. Priliku da donese velikih +4 svom timu, u dva vezana napada propušta Danijela Matić. Pri rezultatu 7:8 u korist Zaječara, Verica Nikolić lobom pokušava da prevari Sedojkinu iz sedmerca, ali joj to ne polazi za rukom. Ispostaviće se, da je to bilo i poslednje vođstvo „Amazonki“.

Dinamo dolazi u prvo vođstvo tek u 24. minutu (9:8), posle čega je trener Zaječarki, Dragan Markov zatražio tajm-aut. Drugi gol Jelene Erić, doneo je i poslednji egal (9:9) samo dvadesetak sekundi kasnije. Do kraja poluvremena, Sedojkina ulazi u seriju odbrana, a Borščenko je kao i u prvom meču nepogrešiva sa linije sedam metara za 13:11.

Za razliku od starta utakmice, Ruskinje se nisu dale iznenaditi na početku nastavka. Dva vezana gola Olene Jacenko za 15:11 (33.), nagovestili su da će Zaječaru biti veoma teško da se rezultatski vrati u meč. Doduše, borbenosti nije manjkalo, a golovi Nišavić i Pop Lazić, dali su kakvu-takvu nadu (15:13, 36.). Usledilo je, slično prvom meču u „Kraljevici“, par minuta krize u napadu, pa Dinamo pravi, po prvi put, +5 (19:14) u 41. minutu.

Od tog trenutka, više nije bilo ozbiljnijeg povratka „Amazonki“ u meč. U napadu Zaječara, jedina konstanta, bili su golovi Anete Peraice sa sedam metara (6/6). U 47.minutu pri rezultatu 23:17, Dragan Markov traži minut odmora i to donosi boljitak. Stoiljković i Nišavić vraćaju na -4 (24:20) u 50. minutu, a Peraica postiže gol za 25:21 u trenucima, kada su Ruskinje imale igrača manje na terenu.

90 SEKUNDI ZA KRAJ NADE…

Šansu da u minut i nešto realizuju brojčanu prednost, „Amazonke“, ne koriste, već primaju tri gola (6 na 5). Ruskinje odlaze na velikih +7 (28:21) u 53. minutu, kada se više pitanje pobednika nije postavljalo.