"Amazonke" pregazile Ruskinje - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar "Amazonke" pregazile Ruskinje

"Amazonke" pregazile Ruskinje

Rukometašice Zaječara pružile su , malo je reći, fantastičnu partiju u borbi za treće mesto na kvalifikacionom turniru EHF Lige šampiona u Danskoj, deklasiravši ruski Rostov 27:15 (14:7), sastav koji u svojim redovima ima igračice poput Susline, Sen, Turej. Da su gledaoci u Srbiji imali priliku da gledaju ovaj meč, “no comment” bi bio pravi komentar svega viđenog u 60. minuta, a ovako, samo superlativi idu na račun devojaka Dragana Markova, koje su pokazale sve najbolje što rukomet može da pruži. Ostaje žaljenje, što je jedan loš dan protiv Kluža, upropastio šansu da se “Amazonke” bore sa velikim Viborgom za elitu. Ovako, ostaje evropska sezona u Kupu pobednika Kupova, gde će srpski šampion startovati od trećeg kola, a uz ovakve igre, može daleko…

ZAJEČAR – ROSTOV 27:15  (14:7)
Grena
Gledalaca – 700
Sudije: Garsija i Marin (Španija)
ZAJEČAR: Mišković jedan sedmerac , Matić , Peraica 4 Jukopila, Bartošić 2, Erić 6(2), Pislaru 14 odbrana i dva sedmerca, Vrdoljak, Vučković 8(3), Nikolić 2, Georgijev, Nišavić 3, Pop Lazić 1 , Dragoljubović, Milanović , Mange 1.
ROSTOV: Artamonova , Slinskaja , Petrova 1, Lavrenjuk 1, Šibanova, Skorikova , Svitanko 1, Sen 5 , Adžiderskaja 2 , Turej 1, Kurbanova, Suslina odbrana, Garbuz 2, Černiškova, Vaščuk 2.
Igrač utakmice: Jelena Erić
Kretanje rezultata:  2:0 (6.) 3:3 (11.) 8:3 (17.) 13:6 (29.) 16:8 (36.) 21:9 (42.) 22:10 (47.) 27:14 (56.)

Da su ovako Zaječarke odigrale polufinalni meč sa Klužom, Rumunke bi bile lak zalogaj, a jak otpor Viborgu zagarantovan. Agresivna odbrana sa sjajnom Pislaru na golu, donela je poluvreme iz udžbenika.  Jelena Erić postiže dva uvodna gola za “Amazonke”, a Ruskinje mrežu Pislaru pronalaze tek posle sedam minuta (2:1).  Jedina koja je mogla da ozbiljnije pripreti srpskom šampionu, bila je, levi bek, Ana Sen, koja dobija specijalno čuvara u Marti Mange, pa i ona u ostatku meča dobija epizodnu ulogu, dok prednost Zaječarki posle izjednačenja 3:3 (11.) raste iz minuta u minut.  Serija golova Anete Peraice i odlične Tanje Vučković, koja je koristila svoju brzinu protiv stamenih Ruskinja, vodi Zaječar na 8:3 u 17. minutu. Erić i Mange, šuterski nezapažene, dobro razigravaju ostatak ekipe, a u odbrani sve ostaje isto – odlično, pa Ruskinje do kraja poluvremena postižu još samo nekoliko golova za  14:7.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku. Jedina svetla tačka u redovima Ruskinja, bila je čuvena Ina Suslina na golu, ali to nije moglo da pomogne Sen, Garbuz i ostalima protiv zida Zaječara sa Erić, Pop Lazić i ostalim devojkama. Postižu Ruskinje prvi gol u drugom poluvremenu, ali Erić i Vučković vode na 19:9. Teror devojaka sa Timoka se nastavlja sve do +12 (21:9) u 42. minutu. Rostov svoj tek deseti gol postiže preko Emilije Turej  u 44. minutu (21:10), ali je tada već bilo jasno da je priča oko pobednika završena. Do kraja, Zaječarke su odigrale u slavljeničkoj atmosferi, a šansu su dobile gotovo sve rukometašice, koje su uspele da održe ritam i na pravi način završe meč za pamćenje, verovatno, najveću pobedu u istoriji RK Zaječar…