Pretkvalifikacije za LŠ: "Amazonke" lako sa Čehinjama (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Pretkvalifikacije za LŠ: "Amazonke" lako sa Čehinjama (VIDEO)

Pretkvalifikacije za LŠ: "Amazonke" lako sa Čehinjama (VIDEO)

Rukometašice Zaječara, u potpunosti su opravdale ulogu favorita u prvom meču pretkvalifikacionom turnira u Slovačkoj. Izabranice trenera Dragana Markova, lako i ubedljivo, stigle su do uvodne pobede nad češkim šampionom, Britermom 31:17 (14:9).

Nervozno su započele meč Zaječarke u napadu.  U prvih sedam-osam minuta samo dva gola u mreži Čehinja, kompenzovala je na drugoj strani, sjajna Teresa Pislaru (28 odbrana – 70%), koja je na golu „Amazonki“ bila nerešiva enigma za protivničke šutere. Preko Nišavić i Pop Lazić, srpske šampionke odlaze na 5:2 u 14. minutu, ali nešto razigranije Čehinje, uspevaju da drže egal u sve do samog kraja prvog poluvremena, pa i ugroze vođstvo Zaječarki 8:7 (19.). Opet Pislaru, pa razigrani tandem Erić – Pop Lazić vode srpski tim na odmor sa +5 (14:9).

Uvodnih par minuta drugog poluvremena, rešila su sva pitanja u vezi pobednika na današnjem meču. Dobra odbrana, a za njom i kontra preko Jovane Bartošić prave seriju 5:0, tako da u 36. minut, Zaječar ulazi sa nedostižnih 19:9. To je umnogome i odredilo dalji tok meča, koji je protekao u simboličnom otporu Čehinja, kad im je to dobra odbrana Srpkinja i fenomenalna Teresa Pislaru dozvolila. Razlika u klasi, na kraju se odrazila sa +14 – 31:17.

Najefikasnije u redovima pobednica, bile su Erić sa sedam i Bartošić sa šest golova. Zaječarske rukometašice, imale su podršku 60 navijača, koji su iz Srbije doputovali tek pola sata pre početka meča, ali ih ni put od skoro 18 sati, nije sprečio da bodre svoje ljubimice.

Zaječar – Briterm Veseli nad Moravu 31:17 (14:9)
Michalovce (Slovačka)
Hemkostav Arena
Gledalaca – 500
Sudije: Kavešnikov i Plotnikov (Rusija)
Zaječar: Mišković dva sedmerca i dve odbrane, Matić 1, Peraica, Jukopila 1(1), Bartošić 6, Erić 7(2), Pislaru 27 odbrana i sedmerac (70%),Vrdoljak, Vučković 4(1), Nikolić 2, Georgijev, Nišavić 4, Pop Lazić 4, Moise 1, Milanović, Mange 1
Trener: Dragan Markov:
Briterm: Cerna deset odbrana, Rajnohova 1, Kratočilova 1, Jagošova, Drotarova 2, Jandaškova 1, Vinklarova, Tomeckova 1, Benedikova, Čmelarova 3, Flekova 4(1), Zvonicova dve odbrane, Koci 1, Sukenikova 3, Nevarilova
Trener: Jiri Rubinek
Igračica utakmice: Teresa Pislaru (Zaječar)

Kretanje rezultata:  2:1 (6.) 4:1 (11.) 5:2 (14.) 6:4 (16.) 8:7 (19.) 10:7 (21.) 11:8 (24.) 13:8 (28.) 18: 9 (33.) 19:9 (36.) 22:11 (40.) 25:12 (46.) 30:16 (57.)

U drugom meču prvog kola, IUVENTA je savladala turski Uskudar 38:28 (22:12).