Zaječar čeka revanš na -4 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Zaječar čeka revanš na -4

Zaječar čeka revanš na -4

Rukometašice Zaječara izgubile su prvu utakmicu osmine finala Kupa pobednika kupova na gostovanju u Mađarskoj rezultatom 24-20 (11:6). Alkoa je do pobede došla najviše zahvaljujući fantastično raspoloženoj golmanki Sikori, koja je na kraju skupila velikih 17 odbrana i raspoloženoj Triščuk koja je uz 9 golova imala puno rešenja u kreiranju napada svoje ekipe. Zaječarke, na drugoj strani,nisu blistale, ali priliku da to isprave imaju već u subotu, kada će Mađarice doći na revanš u "Kraljevicu".

Alkoa- Zaječar 24-20(11-6)
Sudije: Mikhail Majevski i Juri Tereščenkov (Belorusija)
Alkoa: Nikšić 4, Bizik, Triščuk 9, Radl 1, Tilinger 7, Horvath, Zsigmond, Sikora, Nemeth, Becseri, Trimel, Kuhinko, Lelkes, Nikčević 3, Nemet, Marušec
Zaječar: Matić, Pavić, Peraica 7, Bartošić, Erić 5, Stoiljković 1, Pislaru, Vrdoljak, Vučković, Nikolić, Georgijev, Nišavić 2, Pop-Lazić 1, Milanović, Tomašević, Mange 4
Isključenja: Alkoa 2 min, Zaječar 6 min

Domaće igračice, meč su otvorile sa dva gola, dok Zaječarkama nije išlo u napadu na agresivnu odbranu Mađarica. Tek Aneta Peraica u 10. minutu postiže prvenac za srpskog šampiona i smanjuje prednost domaćina – 2:1. U sprečavanju zaječarskih napada, ističe se golmanka, Sikora, koja u vise navrata zaustavlja šuteve bekova srpske ekipe. Sa jedne strane, raspoložena je bila Triščuk, dok je sa druge, Zaječar u rezultatskom priključku držala kapitenka, Jelena Erić. U 17. minutu, svojim drugim golom, Aneta Perica smanjuje na 6:4.

Katarina Tomašević, koja je na golu zamenila Teresu Pislaru, brani sedmerac, posle toga i šut na odbijenu loptu, a sve to Aneta Peraica pretvara u još jedan pogodak za 7:5 Mađarica. Odlična Triščuk ne miruje, postiže dva gola za 9:5, pa je u 22. minutu, trener Zaječarki, Dragan Markov primoran da zatraži tajm-aut. Gol za Zaječar postiže Jovana Stojiljković, ispostaviće se, poslednji u prvom delu. Do kraja, viđen je golmanski obračun Sikora – Tomašević, a poslednje sekunde prvog poluvremena, obeležila je nerazumna odluka beloruskog sudijskog para, koji dodeljuju Katarini Tomašević crveni karton, potpuno nezasluženo, nakon što je srpska reprezentativka sprečila kontru domaćeg tima.

Drugo poluvreme otvara Rumunka na golu Zaječarki, Teresa Pislaru, odbranom, ali i pored toga, ubrzo Mađarice preko Triščuk dolaze do +6 – 12:6. Mange i Peraica vode mini seriju “Amazonki”, pa se Zaječar vraća na 12:9. Seriju grešaka u napadu srpskih šampionki, prekida Jelena Erić, ali je tada već 15:10 za domaći tim. Nisu se predavale Zaječarke. Boljom igrom u odbrani, vraćaju se rezultatski u meč. Slađana Pop Lazić pogađa za 17:14, a Mange i Peraica smanjuju na -2 u 50. minute – 18:16. Sa jedne strane, Triščuk i Nikčević, a sa druge, Erić i Nišavić pogađaju za 20:18. Imale su Zaječarke šansu da smanje i na gol prednosti, ali lopta odlazi u aut, što Sandra Nikčević kažnjava golom za 21:18. Mogle su Zaječarke i sa manjim minusom da dočekaju Mađarice narednog vikenda. Na 22:20, nije realizovan napad, a Alkoa u poslednjem minutu pogađa sedmerac, realizuje kontru, pa na kraju dolazi do velikih +4 – 24:20.