Zaječar poražen od Kluža - Za treće mesto sa Rostovom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Zaječar poražen od Kluža – Za treće mesto sa Rostovom

Zaječar poražen od Kluža – Za treće mesto sa Rostovom

Rukometašice Zaječara, poražene su u polufinalu kvalifikacija za Ligu šampiona od rumunskog Kluža 32:33 (16:18). U neizvesnoj utakmici, Rumunke su bile skoncentrisanije u završnici i zakazale borbu za plasman u elitno društvo sa Viborgom. Zaječarkama ostaje utešna borba za treće mesto sa ruskim Rostovom u nedelju od 14.30 časova.

ZAJEČAR – ŽOLIDON KLUŽ 32:33 (16:18)
Grena
Gledalaca – 300
Sudije: Garsija i Marin (Španija)
ZAJEČAR: Mišković odbrana i sedmerac, Matić 2, Peraica 4, Jukopila, Bartošić 3, Erić 8(1), Pislaru 17 odbrana, Vrdoljak, Vučković 2, Nikolić, Georgijev, Nišavić 2, Pop Lazić 4, Dragoljubović, Milanović 1, Mange 6
ŽOLIDON KLUŽ:  Petroci 15 odbrana, Florea 1, Paraskiv, Dinka 8, Pomohaci, Ivan, Ćintoan 5, Tivadar 5(1), Suba, Stojan 5(2), Tetean, Mazareanu, Turkaš 1, Bondar, Senokiko 7, Vadieanu,
Igrač utakmice: Nocileta Dinka
Kretanje rezultata: 3:1 (4.) 4:5 (11.) 5:7 (13.) 7:7 (16.) 7:10 (18.) 10:11 (22.) 12:12 (23.) 14:13 (26.) 16:15 (28.) 19:24 (41.) 25:24 (49.) 27:27 (53.) 30:30 (56:02) 31:32 (57:20) 31:33 (58:40)

Dobar početak Zaječara, nagoveštavao je da bi ovo moglo da bude prijatno veče za sve ljubitelje rukometa u Srbiji. Dobra odbrana, bazirana na bloku, dovela je do dve kontre Jelen Nišavić, pa je Zaječar posle četiri minuta imao 3:1. Sve je dobro išlo do desetog minuta kada Rumunke preko sjajne Dinke dolaze u egal – 4:4. Iskusna ekipa iz Kluža koristi šanse sa igračem više posle isključenja Peraice i Pop Lazić i prelazi u vođstvo 7:5. Mange i Peraica vraćaju na 7:7, ali to je i početak krize, pre svega u igri bekovske postave Zaječara. Rumunke preko pivotmenke Ćintoan odlaze na 10:7 (18.). Lucidna Jovana Bartošić svojim golovima vraća “Amazonke” u život, a Pop Lazić i Vučković i u vođstvo 14:13, kada Rumunke traže minut odmora (26.). U poslednja četiri minuta prvog dela, serija tehničkih grešaka Zaječarki prouzrokovala je seriju 5:1 Kluža za minus dva na poluvremenu – 16:18.

Kako se završilo, tako je i počelo drugo poluvreme.  Tivadar, Dinka i Paraskiv, rešetale su mrežu Zaječarki i došle do +5 (24:19) na početku 41. minuta. I kada se mislilo da su sve lađe potonule, krenulo je.  U narednih šest minuta, probuđene Pislaru, Mange i Erić donose 5:0 i novo izjednačenje – 24:24 (47.). Seriju tehničkih grešaka prekida Danijela Matić za prvo vođstvo “Amazonki” posle dugo vremena – 25:24. Promašivalo se i na jednoj, in a drugoj strain, sve dok preko Dinke i Ćintoan Rumunke ne odlaze na 29:27 u 54. minutu. Novo izjednačenje sledi 29:29, pa 30:30 u 57. minutu, da bi zadnji put ekipe bile u egalu 31:31, kada gol postiže Jelena Erić. Rumunke postižu dva gola, poslednji na minut i 20 pre kraja za 33:31. Mange smanjuje na 33:32, Rumunke promašuju, a u poslednjih 20 sekundi, sve što je urađeno, bio je šut iz “mrtvog ugla” Jovane Bartošić, koji je Mađarka Petroci lako zaustavila…