Zaječar prošao u osminu finala Kupa pobednika kupova - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Zaječar prošao u osminu finala Kupa pobednika kupova

Zaječar prošao u osminu finala Kupa pobednika kupova

Rukometašice Zaječara, plasirale su se u četvrto kolo Kupa pobednika Kupova, pošto su i drugoj utakmici bile bolje od holandskog MizaWaAi iz Dalfsena 30:22 (14:11). Da podsetimo, dan ranije, Zaječarke su kao fiktivne gošće u svojoj dvorani savladale Holanđanke 27:24. U večerašnjoj utakmici, blistala je Rumunka, Teresa Pislaru na golu sa 15 odbrana, a najefikasnija je bila Jelena Erić sa pet pogodaka.

Zaječarke će u utorak saznati ime protivnika u osmini finala posle žreba u Beču.

Sedmerci: 3(3) / …
ZAJEČAR: Mišković četiri odbrane, Matić 2/3, Pavić , Peraica 4/6, Bartošić 1/1, Erić 5/7, Stoiljković 4(1)/7, Pislaru 15 odbrana, Vrdoljak, Vučković 1/2 Nikolić 4(1)/4, Nišavić 1(1)/1, Pop Lazić 4/4, Moise, Milanović 1/3, Mange 3/9
DALFSEN:  Lipman 12 odbrana, Šop 3/5, Logtenberg. F, Van Dort 3/4, Šute 1/2, Logtenberg Š, Jongenelen 1/2, Smets 4/6, Smits 4/10, Ros, Vordt Heke, Osterveld,  Knipenborg 1/2, Mešaert 2/3 Maleštajn 4/12
IGRAČ UTAKMICE:
Teresa Pislaru(Zaječar)
KRETANJE REZULTATA:  2:1(8.) 6:4 (14.) 7:8 (18.) 10:11 (22.) 16:11 (33.) 21:16 (42.) 24:19 (50.) 28:20 (58.)

„Amazonke“ su skoncentrisanije ušle u meč, za razliku od jučerašnjeg susreta, kada su Holanđanke dobrom odbranom i brzim kontrama, dolazile i do +4, postigavši 16 golova u prvom delu. Raspoložena Rumunka Pislaru na golu i angažovana odbrana, bile su glavni razlog za dobrih 15 minuta – 6:4. Previše tehničkih grešaka i ishitrenih šuteva Zaječarki, praktično vraćaju Dalfsen u utakmicu. Holanđanke vode 7:8, pa 10:11, ali u poslednjih pet minuta ne postižu ni gol u pravom grotlu „Kraljevice“, pa Erić, Matić i Peraica vode srpskog šampiona na odmor sa +3 – 14:11.

Drugo poluvreme otvara Jelena Erič sa tri vezana gola. Srpski šampion prvi put dolazi do +5 – 16:11 u 33. Minutu, a ista razlika je bila i devet minuta kasnije – 21:16. Pored odlične Pislaru na golu, bez greške u napadu igraju i pivotmenke, Pop Lazić i Nikolić. Poletna ekipa iz Holandije, nije se predavala, ali realno, nije mogla više od časnog poraza. Kada je, na oba meča, odlična u oba pravca, Aneta Peraica, postigla gol iz kontranapada za 24:19 u 50. minutu, ime pobednika i ekipe, koja će na proleće igrati u Evropi, bilo je jasno…

U poslednjih 10 minuta, šansu su dobile i Mišković, Milanović, a poseban aplauz publike, dobila je njihova miljenica, Petra Vrdoljak.

MINUT ĆUTANJA ZA METE – METE

Pre početka utakmice, u hali "Kraljevica" bio je minut ćutanja u slavu i sećanje na poznati sudijski par, braću Mete, koji su poginuli u saobraćajnoj nesreći. Interesantno je da su Nemci sudili i u zaječarskoj hali…