Zaječarke sa minus 3 put Volgograda! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Zaječarke sa minus 3 put Volgograda!

Zaječarke sa minus 3 put Volgograda!

Rukometašice Zaječara, poražene su u prvom meču četvrtfinala Kupa pobednika Kupova od ruskog Dinama 28:31 (15:15). Loše drugo poluvreme srpskog šampiona, prouzrokovalo je seriju lakih golova Ruskinja preko raspucane Viktorije Borščenko (12), kojoj je najveća podrška na golu bila sjajna Ana Sedojkina sa 18 odbrana. Posle 30 minuta u kojima su Zaječarke diktirale tempo, usledilo je 15 minuta nastavka, u kojima su gošće u potpunosti slomile otpor domaćih i došle do ubedljivih 21:29 u 52. minutu. U završnici, nešto bolja odbrana, serija golova Marte Mange (7) i odbrana Terese Pislaru (15), donele su -3 na kraju i kakve-takve šanse da bi se moglo napraviti iznenađenje za sedam dana u Volgogradu.

Sedmerci: 6(5) / 8(8)

Zaječar: Matić, Pavić, Peraica 3, Bartošić 2, Erić 4, Stoiljković, Pislaru 15 odbrana, Vučković 3, Nikolić 2(2), Georgijev, Nišavić 2, Pop-Lazić 5, Dragoljubović, Milanović, Tomašević, Mange 7(3)

Dinamo: Sejdokina 18 odbrana i sedmerac, Milova, Kočetova 6, Gončarova, Makarova, Avdekova, Levina 3, Timošenkova, Vedekina, Stepanova 3, Makeeva, Divak, Jacenko 5, Borščenko 12(8), Pidpalova 2.

KRETANJE REZULTATA:
4:1 (8.) 7:4 (12.) 7:7 (16.) 8:9 (19.) 11:9 (22.) 14:13 (28.) 17:18 (37.) 17:21 (40.) 21:25 (48.) 21:29 (52.) 26:29 (57.)

Sjajna atmosfera u „Kraljevici“, naterala je Ruskinje da udu uplašeno u meč, a „Amazonke“ na krilima svojh navijača, došle su do uvodnih 4:2, kada je trener Dinama zatražio minut odmora. Agresivna 6:0 odbrana sa Pop Lazić i Erić u sredini, uslovila je da šutevi opasnih ruskih bekova budu lak plen za raspoloženu Teresu Pislaru na golu Zaječarki. Sa druge strane, Peraica i Nišavić, kao i sigurna iz sedmeraca, Verica Nikolić, pravile su problem renomiranom protivniku.

Nakon uvodnih 12-13 minuta, u kojima su dominirale, dolazi do serije tehničkih grešaka u napadu srpskih šampionki, razlog za mini seriju Ruskinja 3:0, koje su došle do 7:7 na isteku 16. minuta. Prvi gol Marte Mange, prekinuo je post „Amazonki“  minut kasnije, ali osim kratkotrajne zalihe Zaječara od dva gola u 22. minutu (11:9), Dinamo više nije gubio kontrolu nad rezultatom. Razbranila se sjajna Ana Sedojkina, koja je samo do poluvremena uhvatila 10 lopti. Bez obzira na to, zahvaljujući rastrčanoj Tanji Vučković, Zaječarke su imale šansu da na odmor odu sa prednošću, ali ih je u tome osujetila iskusna Kočetova golom za 15:15 na desetak sekundi pre kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvreme, donelo je potpuno drugačiji odnos na terenu. Ruskinje, oslobođene pritiska sa terena, briljirale su u odbrani, vođene sjajnom Sedojkinom na golu, a broj lakih golova koje su postizale, uvećavao se iz minuta u minut. Nije bilo rešenja u napadu Zaječarki, osim u par navrata solo prodora Tanje Vučković, pa je Dinamo već u 40. minutu imao lepih +4 (17:21), što je nateralo trenera Zaječarki, Dragana Markova da zatraži tajm-aut.

Saveti sa klupe, međutim, nisu uspeli da vrate da utakmicu u rezultatsku neizvesnost. Ulogu egzekutora kod Ruskinja, preuzela je raspoložena Viktorija Borščenko, koja je sa linije sedam metara, kao i iz kontranapada, rešetala mrežu Pislaru. Maksimalnih 21:29, Dinamo je imao u 52. minutu, nakon čega su se Zaječarke prenule, postigle pet golova zaredom i došle do prihvatljivog konačnog rezultata pred revanš – 28:31.