AKO SE PO STARTU SEZONA POZNAJE... Eurofarm Pelister - Vardar 1:0 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan AKO SE PO STARTU SEZONA POZNAJE… Eurofarm Pelister – Vardar 1:0

AKO SE PO STARTU SEZONA POZNAJE… Eurofarm Pelister – Vardar 1:0

Eurofarm Pelister pobednik je 48. turnira u Strugi. Ako se po prvom meču može prepoznati sezona koja nas očekuje u makedonskom rukometu, onda će ljubitelji rukometa od Kumanova do Đevđelije imati šta da gledaju u narednih 10 meseci.

Tim Željka Babića savladao je skopski Vardar 26:23 (13:13) u finalnom meču odigranom zvanično bez publike, ali sa navijačima načičkanim izvan tribina otvorenog stadiona na ženskoj plaži u Strugi.

Eurofarm Pelister nadigrao je rivala u svim segmentima, a kada je u drugom poluvremenu Vardar ostao i bez odbrana sjajnog Borka Ristovskog (13 odbrana), tim Stevčeta Alušovskog više nije mogao da nadoknadi minus.

Upravo je iskusni makedonski reprezentativni golman držao poroznu odbranu Vardara iznad vode serijom odbranjenih zicera. Vardar je vodio 6:4, 7:6, a posle 14 minuta, Ristovski je imao čak osam uspešnih intervencija. U drugom delu prvog poluvremena probudio se i Blagojče Trajkovski sa druge strane, pa su bolja rešenja koja su imali Perić i Mandalinić u napadu dobila i rezultatsku potvrdu. Mandalinić je u 17. minutu pogodio za 8:8, a pet minuta kasnije, klupa Vardara pozvala je tajm-aut pri minusu od dva gola – 9:11.

Nisu Kalaraš i Taleski imali rešenja za raspoloženog pivotmena Eurofarm Pelistera, Kušana, koji je hvatao i realizovao svaku šansu (7 golova). Na golu je dobru rolu imao Gradimir Čanevski. Drugo poluvreme proteklo je u dominaciji vicešampiona, koji je u 51. minutu imao i +5 – 18:23. Pokušao je Vardar agresivnom odbranom, ali vremena nije bilo za preokret.

Trećže mesto na turniru osvojio je Metalurg pobedom nad Ohridom 31:25.

Najbolji igrač turnira je Stipe Mandalinić, najbolji strelac je Timur Dibirov, a golman Gradimir Čanevski.