ARKUS: Dinamo pao u Leskovcu - Vojvodina sada na +4 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Dinamo pao u Leskovcu – Vojvodina sada na +4

ARKUS: Dinamo pao u Leskovcu – Vojvodina sada na +4

Jedan od najvećih favorita za osvajanje pehara u srpskom rukometu, pančevački Dinamo, loše je otvorio polusezonu. Posle remija sa Crvenom zvezdom 28:28 pred svojim navijačima, tim Nenada Kraljevskog poražen je u Leskovcu od Dubočice 27:25 (15:5). Šta se desilo pa je tim takvog kvaliteta gubio 12:3 u 25. minutu ostaje za analizu, tek Pančevci su se podigli u drugom poluvremenu i umalo napravili veliki preokret. Tek je gol Atanaskovića 45 sekundi pre kraja za konačnih 27:25 razrešio dilemu oko toga ko osvaja bodove. Briljirali su golmani Miroslav Kocić (15 odbrana) i Obrad Ivezić (17) potvrdivši svoju klasu koja traje godinama.

Tako je dolazak Đorđa Teodorovića pokrenuo leskovačke „vukove“ koji su posle revanša Obiliću na „Banjici“ umešali prste i u trku za plej-of.

Kod pobednika Goran Ristović je postigao sedam golova, dok je u timu Dinama Marko Perović devet puta bio precizan.

Dan ranije, Vojvodina je rutinski savladala Kikindu 39:26 uz 12 golova Marka Vasića i sedam Gregora Ocvirka koji se vratio nakon operacije kile. S druge strane Simo Šijan je postigao 14 golova. Aktuelni šampioni sada su na četiri boda ispred Dinama i čekaju Pančevce u svojoj „Slanoj bari“ do kraja regularnog dela sezone.

Jugović je osvojio važne bodove protiv Šamota 32:26 u borbi za opstanak. Ognjen Regodić je bio devet puta precizan, a iskusni Milan Kosanović zaustavio je 13 lopti. S druge strane, Božidar Leković je postigao pet golova.