ARKUS: Vojvodina deklasirala Crvenku na startu šampionata - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Vojvodina deklasirala Crvenku na startu šampionata

ARKUS: Vojvodina deklasirala Crvenku na startu šampionata

U prvom meču nove sezone srpske Superlige, Vojvodina je na „Slanoj bari“ deklasirala novajliju Crvenku 36:17 (20:8). Crvenčani nisu imali šta da traže na gostovanju sedmostrukom uzastopnom šampionu koji je nakon ubedljivog osvajanja nacionalnog Kupa, još jednom nagovestio dalju dominaciju na domaćoj sceni.

Gosti su bili konkurenti samo u prvih sedam minuta, koliko su uspeli da održe egal. Od rezultata 4:4, Voša je u narednih 12 minuta načinila seriju 8:1, a već u 26. prednost je bila dvocifrena – 16:6. Domaći su spustili gas, a tim Vladimira Zejaka je održava egal u drugom poluvremenu sve do 47. minuta i rezultata 28:17, a onda je usledio silovit finiš momaka Borisa Rojevića – Vojvodina u poslednjih 13 minuta nije primila pogodak, a postigla je osam.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Branko Tomić sa osam golova, dva više od Strahinje Stankovića. Četiri je dodao Halilbegović, a po tri Kurteš, Rađenović, Ratković i Nikolić. Na drugoj strani, istakli su se Milan Bošković i Veljko Čabrilo sa po pet preciznih šuteva, a jedino je Savić os ostalih igrača dao dva gola.